Медикаментозний сон – безпечно, без болю і під повним анестезіологічним контролем

You are here:

Лікування зубів у медикаментозному сні стає все більш поширеним, особливо у дитячій стоматології. Звичайно, у пацієнтів є певні питання що до безпеки процедури седації. На ці питання відповідає наш головний лікар-анестезіолог Микола Дем’янюк:1 (87)+

В нашій клініці анестезіологічне забезпечення проводиться на сучасному рівні та відповідає міжнародним стандартам. Ризик інфікування під час проведення маніпуляцій є нівельованим тому, що ми дотримуємося строгого інфекційного контролю. Кожен дихальний контур є стерильним та використовується у комбінації з дихальним фільтром, який захищає трахео-бронхіальне дерево від інфекцій та конденсату; концентрація О2 в газовій суміші підтримується в діапазоні 21-40%. У клініці наявні сучасні стерилізаційні, всі розхідники також проходять стандартну дезінфекцію, що дозволяє нам гарантувати стерильність та надавати якісні послуги.

Наша команда здійснює індивідуальний підхід до кожного пацієнта в залежності від стану здоров’я та запланованих маніпуляцій. В розпорядженні анестезіолога є все необхідне устаткування для захисту дихальних шляхів (ларингіальні маски, ендотрахеальні трубки), а також носові канюлі, лицеві маски, сучасні види вентиляції (PCV, VCV, Pressure Support, SIMV) з обов’язковим газовим аналізатором (капнометрією), визначенням концентрації севофлюрану, контролем МАК, що унеможливлює передозування інгаляційних анестетиків. Ми здійснюємо повноцінний моніторинг за пацієнтом, який включає BIS моніторинг (визначення глибини седації), електрокардіомоніторинг, вимірювання артеріального тиску, пульсоксиметрії та сатурації, температури тіла.

IMG-0606А тепер про новинку нашої клініки — наркозну станцію “Mindray WATO EX-35”. Це наркозно-дихальний апарат, який підтримує всі види сучасної вентиляції (керована вентиляція, самостійне дихання, підтримка), вміщує в собі повноцінний газовий аналізатор, а також дозволяє проводити оцінку кожного дихального циклу за допомогою графічних петель і може працювати в автономному режимі до 3 годин. Ця сучасна наркозна станція дозволяє забезпечити високий рівень безпеки пацієнта та точність роботи анестезіолога.

Як відбувається підготовка до медикаментозного сну? Перш за все, це розмова з анестезіологом, який оцінює загальний стан здоров’я дитини, звертає увагу на алергологічний та спадковий анамнез, детально обговорює тактику та види анестезіологічного забезпечення. Ми видаємо інформаційний вісник, в якому прописані основні рекомендації, часові проміжки щодо споживання їжі та пиття, перелік необхідних лабораторних та інструментальних досліджень. В залежності від програми лікування та загального стану здоров’я пацієнта ми вибираємо найоптимальніший варіант, щоб підійти до пацієнта якісно, безпечно та професійно.

Щодо невідкладних станів — у клініці є все необхідне обладнання, а у Вашого анестезіолога всі необхідні навички, щоб швидко відредагувати на гостру ситуацію. Під час медикаментозного сну здійснюється ЕКГ-моніторинг, пульсоксиметрія, вимірювання сатурації, капнометрія, вимірювання артеріального тиску — ми безперервно оцінюємо стан пацієнта та можемо швидко реагувати на будь які зміни. Також у нас є BIS-моніторинг, який дозволяє визначати глибину седації,  тобто, пацієнт буде мати тільки поверхневий сон, що унеможливлює ускладнення в плані передозування препаратів. Сучасне обладнання дозволяє контролювати температуру тіла пацієнта та при необхідності здійснювати підігрів. Тому такі стани, як, наприклад, тремор в постопераційний період, у нас є неможливими. Особливу увагу ми приділяємо тактиці знеболення, тому наші маленькі пацієнти не знають, що таке больові відчуття. Ми — клініка, яка бореться з болем швидко, якісно та на основі доказової медицини.

IMG_3570 Традиційне запитання батьків “Чи безпечний медикаментозний сон?” Безпека пацієнта у нас на першому місці! Тому за певний час до медикаментозного сну кожного пацієнта консультує лікар-анестезіолог, який дає рекомендації щодо підготовки, необхідних лабораторних та інструментальних методів дослідження. В день седації анестезіолог оглядає пацієнта, оцінює стан ротоглотки, виключає будь-яку лімфаденопатію, проводить аускультацію серця та легень, що мінімізує виникнення ускладнень.

Чи є вікові обмеження при седації? Препарати севофлуран або пропофол, які ми використовуємо, відносяться до так званих гіпнотиків — вони “занурюють дитину у сон”. Це найбезпечніші препарати для седації, які існують на сьогодні у світі. Вони не накопичуються в організмі, не викликають звикання, не є протипоказаними пацієнтам, що страждають такими захворюваннями, як епілепсія, ДЦП, вади серця, ураження печінки та нирок. Проте, можливі певні особливості, які наша анестезіологічна команда враховує та підходить до кожного пацієнта індивідуально. Згідно з інструкцією, севофлуран та пропофол можна застосовувати у дітей з народження та з 1 місяця відповідно. В нашій клініці лікуються дітки з 9-10 місяців та більше, тому ми успішно використовуємо ці два препарати для забезпечення оптимальної глибини седації для ефективного та безпечного проведення стоматологічного лікування.

IMG_3530

На сьогодні у Клініці Дубнової сформована дуже професійна команда лікарів. Нещодавно до нас долучилися ще два анестезіолога, які мають широкий багаж знань та практичних навиків. Це Присяжнюк Дмитро Олександрович та Варивода Михайло Петрович — дитячі анестезіологи НДСЛ “ОХМАТДИТ”, які йдуть в ногу з сучасними тенденціями анестезіології та інтенсивної терапії. Михайло Петрович — асистент кафедри “Анестезіології та інтенсивної терапії” Національного медичного університету ім. Богомольця. Анестезіологічна команда приймає активну участь в конгресах та міжнародних конференціях, наші лікарі-анестезіологи є діючими членами Європейської асоціації анестезіологів. Також при лікуванні у медикаментозному сні окрім анестезіолога присутній асистент-анестезист. Це права рука анестезіолога, людина, яка у всьому допомагає лікарю контролювати стан паці

Ми розуміємо, що Ви довіряєте нам своїх найрідніших, а тому підходимо до кожного пацієнта професійно та індивідуально, а безпеку ставимо на перше місце — це кредо нашої клініки.

 

Більше інформації про медикаментозний сон

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Надіслати