Комп’ютерна томографія зубів

Комп’ютерна томографія є невід’ємною діагностичною послугою сучасної стоматологічної клініки.

tomografija 1 300x206 - Комп’ютерна томографія зубів«Клініка Дубнової «СТОМАТОЛОГіЯ» завжди тримається в авангарді стоматологічних технологій і методів, пропонуючи діагностичні дослідження на комп’ютерному томографі. Це забезпечує клієнтам клініки комфортні умови лікування.

Коли потрібна комп'ютерна томографія зубів?

 • Комп’ютерна томографія, або КТ, зубів проводиться, коли потрібно побачити анатомічні особливості будови зубів (наприклад, діагностувати наявність/відсутність і положення зубів мудрості, які ще не прорізалися), зачатків зубів, зубних коренів, каналів і стану кісткової тканини щелеп, а також для підтвердження попереднього діагнозу.
 • КТ використовують і при лікуванні ясен для оцінки рівня кісткової тканини.
 • При неправильному положенні зубів КТ роблять до початку ортодонтичного лікування з метою візуалізації розташування коренів і ретинованих зубів.
 • У разі травми щелепно-лицевої ділянки КТ показує переломи кісток, зміщення щелепи, пошкодження коренів зубів й інші проблеми, які неможливо виявити при візуальному огляді.
 • При лікуванні каналів зуба КТ використовують для пошуку додаткових каналів, діагностики запальних процесів, оцінки якості попереднього лікування й особливостей анатомії перед початком лікування.
 • КТ приходить на допомогу лікарю в разі новоутворень у ротовій порожнині, дозволяючи оцінити розмір і поширеність вогнища запалення.
 • При плануванні хірургічного втручання КТ дозволяє оцінити анатомічні особливості конкретної зони та спрогнозувати тривалість й обсяг операції.

Результати дентальної комп’ютерної томографії використовують у терапевтичному, хірургічному, ортопедичному, ортодонтичному лікуванні й у дитячій стоматології.

Як роблять комп'ютерну томографію та чи потрібно до неї готуватися?

tomografija 2 300x200 - Комп’ютерна томографія зубів

Ком’ютерна томографія ґрунтується на тому, що м’язи, м’які тканини й кістки нашого організму по-різному пропускають рентгенівські промені. Рентгенівський промінь проходить крізь тіло і вловлюється спеціальним детектором. Комп’ютер записує сигнали, що надходять від детектора, перетворюючи їх на серію знімків, на підставі яких комп’ютер будує 3D-модель – комп’ютерну томограму.

Сама процедура сканування абсолютно безболісна, триває 0,7–19 сек. (залежно від виду дослідження) і не вимагає від пацієнта спеціальної підготовки.

Результат дослідження у цифровому форматі може бути записаний на будь-який цифровий носій (диск, флешку) або завантажений на файлообмінник.

Комп'ютерна томографія (КТ) дозволяє:

 • побачити зуби, які ще не прорізалися, та оцінити їхній стан (це дуже важливо, наприклад, при плануванні ортодонтичного лікування);
 • виявити новоутворення й роздивитися їхню структуру, що, своєю чергою, часто позбавляє необхідності проводити додаткові, більш інвазивні діагностичні дослідження;
 • уточнити пошкодження за будь-яких травм;
 • забезпечити максимально правильне планування лікування, щоб уникнути помилок й ускладнень, а також досягти позитивних результатів у найстисліші строки;
 • візуалізути запальні процеси (гранульоми, кісти);
 • оцінити ступінь руйнування щелепної кістки;
 • з’ясувати всі характеристики кістки, щоб підібрати оптимальний для клієнта зубний імплант;
 • виявити аномалії зубів або лицевого скелета, що важливо перед початком ортогнатичного лікування.

У нашій клініці використовують комп’ютерний дентальний томограф Vatech PaX-i3D Smart – модель останнього покоління від Tech&E-Woo (Південна Корея), світового лідера у виробництві томографів.

tomograf  1024x1024 - Комп’ютерна томографія зубів
tomograf 2 1024x1024 - Комп’ютерна томографія зубів
tomograf 1 1024x1024 - Комп’ютерна томографія зубів

Фото 1. Комп’ютерний дентальний томограф Vatech PaX-i3D Smart

Відмітні риси Vatech PaX-i3D Smart:

 • сканування = 2 зображення. Це означає, що одне сканування дозволяє отримати не тільки зображення КТ, але й панорамне зображення. Отже, пацієнтів, яким потрібні обидва дослідження, не піддаватимуть додатковому опроміненню;
3 pax i3d smart 03 - Комп’ютерна томографія зубів

Фото 2. Одне сканування – два зображення

 • Low dose (низька доза рентгенівського опромінення) та high image quality (висока точність зображення). Томограф працює на надмалих дозах, тому цей вид дослідження практично не має протипоказань за віком (мінімальне променеве навантаження у 6–10 разів менше, ніж за звичайної спіральної томографії, що використовується в загальній медицині й має меншу точність);
beumhgi he dng y oblucheniya - Комп’ютерна томографія зубів

Фото 3. Доза опромінення на томографі Vatech PaX-i3D Smart і стандартної (спіральної) томографії

 • менший розмір вокселя (аналог пікселя) порівняно з параметрами інших томографів, що дозволяє отримувати точніші знімки та проводити якіснішу діагностику;
 • 3D-візуалізація, завдяки якій лікар може симулювати різні процеси, наприклад процес імплантації зуба. Це, своєю чергою, допомагає досягти максимальної точності під час операції з імплантації зубів і мінімізувати можливі ускладнення. Лікар також може використовувати дані для того, щоб максимально візуалізувати й пояснити клієнтові майбутню процедуру імплантації;
3d preimushhestva - Комп’ютерна томографія зубів

Фото 4. 3D-візуалізація й симулювання при імплантації зубів

 • інноваційне пристосування у формі дуги, що дозволяє лікарю отримати ширший огляд зубного ряду. Наприклад, побачити в тому числі зуб мудрості (зуб № 8), що лежить на боці (при використанні інших томографів існує велика ймовірність того, що такий зуб буде вирізаний із зображення);
3 pax i3d smart 08 - Комп’ютерна томографія зубів

Фото 5. Широкий кут огляду зубного ряду, відсутність прихованих зон.

 • найбільш точне та якісне панорамне зображення. Чітке панорамне зображення забезпечує кращу діагностику, допомагаючи скласти уявлення в тому числі про стан передніх зубів і коренів;
 • майже безшумне сканування, що здійснюється у стані стоячи та сидячи. Це особливо важливо, коли цей вид дослідження проходять діти, які можуть лякатися незвичних і гучних звуків. Жодної спеціальної підготовки комп’ютерна томографія не потребує;
 • Висока якість отриманого зображення дає масу діагностичних можливостей

tomografija 3 1024x714 - Комп’ютерна томографія зубів

Конусно-променева комп’ютерна томографія щелеп – найбільш об’єктивний і достовірний метод діагностики в сучасній стоматології.

Переваги комп'ютерної томографії перед рентгеном:

 1. На відміну від рентгенівського апарата, що видає плоске (2D) зображення, після комп’ютерної томограми ми отримуємо об’ємне (3D) зображення, яке дозволяє оцінити розміри структур в усіх площинах і є більш інформативним для лікаря.
 1. При КТ ми отримуємо чіткі розміри структур, тоді як при рентгеноскопії відбувається певне спотворення розмірів внаслідок накладання зображення на лінійну площину.
 1. На рентгенівському знімку не можна побачити менш щільну кістку, тоді як на знімку КТ її видно.
 1. При виконанні рентгена трапляються випадки, коли доводиться переробляти знімок, а при КТ такі ситуації зведені до мінімуму.
 1. КТ завдяки точності (на відміну від рентгену) допоможе лікарю не пропустити запальний процес.

Статті по темі:

Вартість

 • Комп’ютерна томографія 450 ₴

  1 щелепа

 • Комп’ютерна томографія 750 ₴

  2 щелепи

 • Комп'ютерна томографія сегмента 290 ₴

  Панорамна рентгеноргафія

Приклади наших робіт

3 pax i3d smart 08 - Комп’ютерна томографія зубів

Широкий кут огляду зубного ряду, відсутність прихованих зон.

3d preimushhestva - Комп’ютерна томографія зубів

3D-візуалізація й симулювання при імплантації зубів