Пародонтологія

Неодноразово помічали сліди крові на зубній щітці після чистки? При відкушуванні яблука, моркви або будь-якої іншої жорсткої їжі вони теж є? Помітили, що шийки зубів оголилися? Все це говорить про те, що ви маєте відвідати лікаря-пародонтолога. Не відкладайте візит до компетентного лікаря в нашу Клініку, де вам проведуть якісне комплексне лікування, виходячи з ваших потреб і можливостей.

Лікування ясен

Найчастіше захворювання з запалення пародонту (хвороби ясен) проявляються навесні або восени. Однак, таке явище, а разом із ним і запалення, поганий запах із рота, кровоточивість ясен, може виникнути і влітку, і взимку. Незалежно від пори року, цю проблему потрібно вирішувати.

У “Клініці Дубнової” Стоматолог і я “(у Києві) лікування ясен починається з детальної діагностики та обстеження, яке включає: ортопантомограму, загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор та інші дослідження, в т.ч. мікробіологічні, які призначить лікар. Тільки після отримання та аналізу результатів цих досліджень лікар зможе виявити причину кровоточивості ясен і призначити лікування.

Із цим питанням розібралися? Переходимо безпосередньо до методів лікування ясен. У Києві в нашій Клініці використовують кілька методів: консервативний, хірургічний, комбінований. Причому для кожного пацієнта метод лікування ясен лікар підбирає індивідуально, а хірургічне втручання як метод лікування запалених ясен рекомендується тільки при важких формах хвороби. М’який зубний наліт, із часом перетворившись на твердий, руйнує зуби і викликає запалення ясен, тому кровоточивість ясен вимагає негайного лікування! Щоб не допустити серйозних ускладнень, уже зараз ви можете зайнятися профілактикою запалення і кровоточивості ясен. Що необхідно для цього?

  • Мінімум двічі на рік відвідуйте свого лікаря, щоб він міг своєчасно виявити проблему і, за необхідності, якомога швидше почати лікування.
  • Обов’язково навчіться правильному чищенню зубів, яке є фундаментальним для профілактики запалення ясен. У нашій Клініці навчання індивідуальній гігієні є обов’язковою процедурою.
  • Намагайтеся чистити зуби двічі на день – після сніданку та перед сном.
  • Після їжі бажано прополоскати рот або з’їсти яблуко, моркву, які і м’який зубний наліт знімуть, і природним чином помасажують ясна.
  • У догляді за порожниною рота регулярно використовуйте спеціальні засоби по догляду за зубами в домашніх умовах, які вам порекомендував лікар і які допомагають усувати зубний наліт.
  • Загартовуйтеся, правильно харчуйтеся, активізуйте захисні сили організму.
  • Відмовтеся від шкідливих звичок (наприклад, куріння) через які процес руйнування прискорюється.

Лікування гінгівіту

Неправильний прикус, тривалий прийом деяких медичних препаратів, хвороби шлунково-кишкового тракту – лише мала частина тих проблем, які згодом призводять до появи, прогресування і… лікування гінгівіту (у Києві це можна зробити в нашій Клініці). Гінгівіт – це запалення ясен, при якому немає ураження кістки навколо зуба. Він проявляється кровоточивістю, запаленням і болем у яснах. Часто ознаки гінгівіту з’являються в ротовій порожнині на тлі утворення зубного каменю, неякісно поставленої пломби, інфекції… Потреба в лікуванні гінгівіту у дітей найчастіше зумовлена неякісним та нерегулярним чищенням зубів, неправильним прикусом, у результаті чого утворюється зубний камінь і з’являється кровоточивість ясен. Хто ще в зоні ризику? Лікування гінгівіту (у Києві, в “Клініці Дубнової” Стоматолог і я”) частіше потрібно всім, у кого на зубній щітці неодноразово були виявлені сліди крові, і тим, хто має серйозні проблеми зі здоров’ям: ревматизм, цукровий діабет, хвороби органів ШКТ, адже всі вони відображуються на стані порожнини рота. Як проходить терапія? Лікування гінгівіту в стоматології залежить від стадії та виду захворювання, а також від різних нюансів. Наприклад, при лікуванні гінгівіту у дітей, в першу чергу, малюка потрібно навчити правильно, добре чистити зуби і доглядати за порожниною рота, а також запломбувати всі зуби, уражені карієсом. Під час лікування дорослих практично завжди потрібно спочатку зняти зубний камінь, відполірувати зуби (інакше на шорсткій поверхні швидко утвориться новий наліт), а вже потім перейти до протизапальної терапії. При лікуванні гінгівіту в стоматології вважається, що цих процедур достатньо. Часто гінгівіт виникає під час вагітності, оскільки відбуваються гормональні зміни в організмі жінки. Тому при появі перших ознак гінгівіту швидше запишіться на прийом до свого лікаря. При своєчасному зверненні в нашу Клініку в Києві (для лікування гінгівіту) запальний процес у яснах буде зупинено в найкоротші терміни!

Лікування пародонтиту

Якщо гінгівіт – це запалення ясен, то пародонтит – це ще й запалення кістки. Тому якщо не займатися проблемою кровоточивості ясен на ранніх стадіях, то в майбутньому зуби поступово розхитуються і випадають… Лікувати пародонтит потрібно обов’язково і якомога швидше! Пародонтиту зазвичай передує гінгівіт. Ви не звернулися вчасно до фахівця, який займається лікуванням гінгівіту і пародонтиту (в Києві це можна зробити в нашій Клініці) і проблема ускладнилася? На жаль, так буває досить часто… І дізнатися про те, що гігнгівіт перейшов у пародонтит ви можете за певними симптомами: окрім запалення, кровоточивості ясен, з’являється і біль при жуванні, неприємний запах із рота й інші проблеми (оскільки в процес уже залучені тверді тканини, з’являється витікання гною з зубо-ясенних кишень і рухливість зубів, а їх шийки оголюються). Компетентному лікарю, який займається лікуванням пародонтиту в Києві, в “Клініці Дубнової” Стоматолог і я”, досить провести стоматологічний огляд і спеціальне дослідження, щоб розпізнати хворобу. Але для більш точної діагностики потрібно пройти рентгенографічне дослідження і обов’язково здати бактеріологічний посів вмісту пародонтальних кишень. Тоді лікування буде призначено грамотно. Приходьте на консультацію до лікаря відразу після виявлення перших симптомів хвороби, адже лікувати гострий пародонтит значно простіше, ніж хронічний. До речі, про терапію. Вона включає в себе гігієнічну професійну чистку зубів і закритий кюретаж вмісту пародонтальних кишень – дуже ретельне очищення вмісту пародонтальних кишень за допомогою спеціальних кюреток-гачків, після чого пародонтолог полірує спеціальними інструментами корінь зуба. Завдяки цьому запалення зменшується, і ясна ніби «припаюються» на своє місце, що веде до одужання. Але це ще не все! Оскільки в нашій Клініці працюють фахівці, які завжди йдуть у ногу з часом, вам можуть запропонувати процедуру плазмоліфтінга. Це остання інноваційна розробка в галузі лікування пародонтиту, яка дає прекрасні результати.

Plasmolifting (ін’єкційний метод) допомагає не тільки зняти запальний процес в пародонті, а й запобігти зменшенню кісткової тканини, змушуючи тканини ясен відновлюватися, регенеруватися; завдяки цьому усувається кровоточивість ясен, зменшується рухливість зубів, ясна набувають фізіологічного блідо-рожевого забарвлення, зникає неприємний запах із рота!

Ефект від процедури зумовлений тим, що плазма, яка вводиться пацієнтові, виготовляється з вашої власної крові (тромбоцитарної аутоплазми), а відповідно ідеально підходить саме вам. Вміст у ній великої кількості факторів росту впливає на кісткову, сполучну та інші тканини, що сприяє швидкому вирішенню проблем. Цей метод абсолютно безпечний і проходить безболісно. Плазмоліфтінг не є самостійним лікувальним заходом, а використовується тільки в комплексній терапії лікування пародонтиту. Завдяки високому професіоналізму наших фахівців, їх досвіду та новітнім технологіям, які застосовуються в нас у Клініці з проблемою пародонту ви обов’язково впораєтеся! Під таким тиском пародонтит точно не встоїть!

Статті по темі:

Вартість

  • Пародонтальне лікування 5 790 ₴

    однієї щелепи

Наші лікарі

Відгуки