Лікування уві сні дітей

У більшості випадків лікування молочних зубів у дітей проходить швидко і практично безболісно. Однак у деяких випадках стоматолог може порекомендувати провести лікування зубів у дітей уві сні (під наркозом). Для лікування зубів у дітей уві сні в нашій клініці створені всі необхідні умови: досвідчена команда дитячих лікарів-анестезіологів, сучасне обладнання та комфортні умови для маленьких пацієнтів та їх батьків.

Дивіться наш відеоблог та читайте відповіді на запитання батьків про лікування зубів у дітей у медикаментозному сні.

Коли медикаментозний сон може бути рекомендований дітям?

Рекомендації щодо медикаментозного сну можна розділити на три групи: по-перше, коли дитина або у зв’язку с маленьким віком, або з негативним попереднім досвідом лікування зубів категорично не налаштована на лікування у звичайних умовах. До другої групи показань належать ситуації, коли обсяг стоматологічного втручання дуже великий або воно має високу складність та займає багато часу, та дитині важко витримати таке навантаження в умовах звичайного прийому. І до третьої групи показань відносяться суто медичні, наприклад, дитина з проявами алергії або захворюваннями центральної нервової системи, коли лікування у звичайних умовах просто протипоказані. Однією з переваг лікування уві сні є можливість провести якісне стоматологічне лікування значних обсягів в одне відвідування, уникнувши виникнення страхів у дитини та нервування у батьків.

Чи безпечний медикаментозний сон для дитини?

За безпеку дитини в умовах медикаментозного сну відповідає анестезіологічна бригада. Наприклад, наша клініка – єдина стоматологічна клініка в Україні, де використовується найсучасніша наркозна станція, яка дає можливість моніторингу всіх життєво важливих функцій організму. Тобто ми можемо швидко та належним чином реагувати на будь-які зміни стану пацієнта, , щоб лікування було максимально безпечним та ефективним. Також у нас є BIS-моніторинг, який визначає глибину седації і дитина буде мати лише поверхневий сон, що унеможливлює ускладнення в плані передозування препаратів.

Як потрібно готувати дитину до лікування в стані медикаментозного сну?

Перед усім дитячий лікар-анестезіолог проводить огляд та з’ясовує загальний стан здоров’я дитини. Після збору інформації анестезіолог призначає необхідні обстеження та при потребі направляє на консультацію до вузьких спеціалістів. Анестезіолог вивчає результати аналізів, оглядає дитину та дає рекомендації щодо підготовки до лікування уві сні. Якщо у анестезіолога є певні зауваження, він може призначити додаткові обстеження.

Як відбувається стоматологічне лікування в умовах медикаментозного сну?

Якщо протипоказань немає, то батьків з дитиною запрошують у кабінет, де маленький пацієнт дивиться мультики, а в цей час вводяться препарати і дитина засинає. Після цього починається стоматологічне лікування. Середня тривалість лікування у медикаментозному сні  – 2-3 години, після чого дитина прокидається, як правило, у доброму гуморі.