В яких випадках ми радимо проводити лікування з анестезіологічним забезпеченням:
- Довготривале терапевтичне лікування (множинний карієс; ендодонтичне лікування);
- Великий об’єм протезування
- Імплантація та хірургія – особливо при великих об’ємах та складних випадках
- Підвищений блювотний рефлекс
- Виражена стоматофобія
- Неконтактність пацієнта
- Алергія на місцеві анестетики
- Небажання пацієнта «бути присутнім» під час свого стоматологічного лікування
В нашій клініці будь-якому медикаментозному сну передує обов’язкова консультація анестезіолога, під час якої лікар ретельно збирає всю необхідну інформацію щодо пацієнта (анамнез, антропометричні дані, анатомо-фізіологічні особливості будови тіла). Це дозволяє індивідуалізувати підхід анестезіолога до кожного пацієнта і розробити план анестезіологічного забезпечення заздалегідь. Також на консультації анестезіолог розповідає пацієнту про особливості такого лікування і відповідає на запитання пацієнта, що дозволяє знизити тривогу перед маніпуляцією. Для забезпечення безпеки пацієнта – призначаються додаткові методи обстеження – лабораторні (аналізи крові та сечі) та інструментальні (ЕКГ, УЗД, рентген) методи дослідження, деяким пацієнтам необхідна консультація вузьких медичних спеціалістів. Тип анестезіологічного забезпечення та об’єм обстежень перед маніпуляцією обираються індивідуально для кожного клієнта враховуючи результат консультації. Анестезіолог надасть рекомендації щодо харчування в день лікування (зазвичай це утримання від твердої їжі за 6 годин, і від рідини за 2 години).
Як проходить лікування в медикаментозному сні?
Для того, щоб наступив сон, ми можемо використати 2 варіанти: можна заснути шляхом внутрішньовенного введення препарату (Пропофол, Дексмедетомідин), а можна просто подихати маскою з подачею інгаляційного анестетика (Севофлюран). Для максимальної безпеки пацієнта під час медикаментозного сну ми проводим ретельний моніторинг його вітальних функцій, який включає не тільки стандартні показники (артеріальний тиск, пульс, насичення крові киснем, ЕКГ, капнометрія, температура тіла), а й додаткові параметри (газоаналіз дихальної суміші пацієнта – концентрація кисню, вуглекислого газу та інгаляційних анестетиків; моніторинг глибини седації – BIS-моніторинг). Завдяки цьому ми завжди точно знаємо, що відбувається з пацієнтом і маємо можливість впливати на невеликі відхилення дуже швидко.
Склад команди, яка працює з пацієнтом в медикаментозному сні включає:
- Лікар-стоматолог (ендодонтист, хірург-імплантолог)
- 2 асистента лікаря-стоматолога
- Лікар- анестезіолог
- Медична сестра – анестезист
Після закінчення лікування наші пацієнти прокидаються швидко і в гарному настрої. Але одразу ми не відпускаємо пацієнтів додому. Протягом 1-2 годин ми проводимо динамічне спостереження у кімнаті відпочинку, і тільки упевнившись, що все гаразд – відпускаємо пацієнта додому. Ми наполегливо рекомендуємо не сідати в цей день за кермо та мати супроводжуючу особу.
Всі спеціалісти, які працюють з пацієнтами в медикаментозному сні – є високопрофесійні та відповідальні лікарі, які в своїй роботі користуються винятково останніми міжнародними рекомендаціями, які стосуються анестезіологічного забезпечення, активно працюють в операційних різного профілю та постійно вдосконалюються. Ми тримаємо постійний зв’язок з пацієнтами до та після лікування, консультуємо та підтримуємо морально.