Імплантація зубів

На ринку сучасних стоматологічних послуг найбільший попит має стоматологічна імплантологія. Імплантація зубів – це заміщення відсутнього зуба його аналогом, зубним імплантатом. Він зроблений зі сплаву металів, біосумісний із клітинами організму і легко приживляється в кістковій тканині.

Сам дентальний імплантат складається із двох частин: гвинта, що вкручується в щелепу під час операції, й абатмента, тобто зовнішньої частини у формі зуба. Методика вживлення зубного імплантата, тобто штучного кореня зуба, у верхню або нижню щелепу називається дентальною імплантацією. Дентальна імплантація має низку переваг перед іншими методами відновлення зубів.

implant 1 1024x682 - Імплантація зубів (імплантологія)
zubnye implanty straumann 2 1024x682 - Імплантація зубів (імплантологія)

Зубні імпланти Straumann.

При  проведении имплантации зубов не затрагиваются соседние зубы, как при установке коронок. Нагрузка на челюстную кость сохраняется, а значит, она не будет со временем атрофироваться, сохраниться нормальный прикус и функция зуба, а также его эстетичный внешний вид. Этот набор преимуществ заставляет пациентов искать услугу имплантации зубов в Киеве. Но качественно оказывать эту услугу может позволить себе не каждая стоматологическая клиника города Киева.

Дентальная имплантация, прежде всего, держится на трёх китах: квалификации врачей, технологиях установки и качестве используемых зубных имплантов. Все три составляющих качества есть в стоматологической клинике Дубновой.

Для имплантация зубов «под ключ» в Киеве мы используем высококачественные импланты швейцарской фирмы Straumann, включая Straumann-актив Rocksolid.

Швейцарская имплантология (Straumann) работает на рынке стоматологических услуг уже более 50 лет. Эстетическая имплантология от этой компании-производителя даёт клиентам пожизненную гарантию качества.

Все импланты Straumann произведены из чистого коммерческого титана со специальным покрытием, которое ускоряет процесс его приживления в кости.

При імплантації зубів не зачіпають сусідні зуби, як при встановленні коронок. Навантаження на щелепну кістку зберігається, отже, з часом вона не атрофується. Збережеться й нормальний прикус, функція зуба, а також його естетичний зовнішній вигляд. Цей перелік переваг змушує пацієнтів шукати послугу імплантації зубів у Києві. Але надати якісну послугу може не кожна стоматологічна клініка міста Києва.

Дентальна імплантація тримається на трьох китах: на кваліфікації лікарів, технологіях встановлення і якості використовуваних зубних імплантатів. Усі три складові є в стоматологічній клініці Дубнової.

Для імплантації зубів «під ключ» у Києві ми використовуємо високоякісні імплантати швейцарської фірми Straumann, у тому числі Straumann – актив Rocksolid.

Швейцарська імплантологія (Straumann) працює на ринку стоматологічних послуг уже більше 50 років. Естетична імплантологія від цієї компанії-виробника дає клієнтам довічну гарантію якості.

Усі імплантати Straumann зроблені з чистого комерційного титану й мають спеціальне покриття, яке прискорює процес приживлення в кістці.

Також клієнти нашої стоматологічної клініки можуть вибрати корейські імплантати Megagen й ізраїльські MIS. Усі зубні імплантати, які пропонує наша клініка, перевірені роками роботи. Відрізняються вони країною-виробником, матеріалами та ціною.

inspe sertyfikat implantativ straumann 725x1024 - Імплантація зубів (імплантологія)

Гарантійний сертифікат на зубний імплант Straumann.

shema implantatabatmentkoronka - Імплантація зубів (імплантологія)

Імплантат + абатмент + коронка

Види імплантації зубів у Києві

Фахівці стоматологічної клініки Дубнової застосовують лише передові методики імплантації зубів.

Ендооссальна імплантація

Ендооссальна імплантація – найприродніший і найефективніший метод, який пропонує сучасна імплантологія. Прогресивні імплантології усього світу працюють саме за цією методикою. Її перевага в тому, що імплантат зуба встановлюють усередину кістки. Тому такі імплантати добре приживляються і якісно функціонують.

Щоб здійснити ендооссальну (внутрішньокісткову) імплантацію, альвеолярний відросток має бути потрібної висоти. Якщо він недостатньо високий, перед імплантологічний етапом доктор запропонує вам зробити остеопластику – наростити відсутню кісткову тканину та підвищити її якість. Найчастіше ендооссальну імплантацію проводять із застосуванням коренеподібних зубних імплантатів. Якщо кістка дуже тонка, застосовують пластинкові чи комбіновані форми імплантатів.

Імплантація зубів All-on-4

Методика «все на чотирьох» (All-on-4) – це встановлення чотирьох імплантатів для відновлення зубного ряду всієї щелепи. Цю методику застосовують тоді, коли не вдається наростити кісткову тканину в потрібній ділянці через фізіологічні особливості організму пацієнта.

Особливістю цієї операції є кріплення двох зубних імплантатів під кутом 45 градусів в обхід гайморових пазух. Для цих імплантатів використовують абатменти з похилим кріпленням. Два інші імплантати встановлюють у ділянці фронтальних зубів під кутом 90 градусів.

all on 4 - Імплантація зубів (імплантологія)

Імплантація зубів All-on-4 (усе на чотирьох).

Імплантація зубів All-on-6

Це вдосконалений метод технології All-on-4 (усе на чотирьох). Завдяки йому навантаження при жуванні розподіляється рівномірніше, ніж тоді, коли лікар-імплантолог застосовує технологію All-on-4.

Пара титанових стрижнів фіксується в ділянці фронтальних зубів, інші чотири – в ділянці жувальних під кутом 60 градусів. Усі шість зубних імплантатів не контактують з гайморовими пазухами.

all on 6 dental implants a to z 1024x1024 - Імплантація зубів (імплантологія)

Імплантація зубів All-on-6 (усе на шести).

Експрес-імплантація, або одномоментна імплантація зубів

Експрес-імплантація – це коли при ендооссальній імплантації імплантат і зубну коронку встановлюють за одне відвідування.

Одномоментна імплантація зубів рекомендована не всім пацієнтам. Експрес-імплантація потребує ідеальних умов, а саме: потрібна достатня кількість кісткової тканини, місця для встановлення дентального імплантата, а також відсутність загальних протипоказань. Такий збіг трапляється рідко. Зазвичай внутрішньокісткову імплантацію зубів здійснюють у два етапи: спочатку вживляють зубний імплантат, а вже після загоєння надівають коронку.

ekspress implantatsiya zubov - Імплантація зубів (імплантологія)

Експрес-імплантація. ДО та ПІСЛЯ.

Базальна імплантація

Базальна імплантація зубів застосовується в дентальній імплантології, коли кількість кісткової тканини щелепи у пацієнта недостатня і неможлива додаткова операція з її нарощування.

Базальні імплантати встановлюють глибоко в кісткову тканину не зверху, а збоку. Ця техніка потребує менше часу і не передбачає додаткову операцію з остеопластики (нарощування кістки). На ринку послуг ціни на базальну імплантацію трохи нижчі, але відгуки пацієнтів засвідчують її ненадійність.

Етапи імплантації зубів у «Клініці Дубнової «СТОМАТОЛОГіЯ»

Які аналізи роблять перед імплантацією зубів?

Вживлення зубного імплантата – безпечна і нескладна операція, але перед процедурою вас попросять зробити певні аналізи. Обов’язково роблять: загальний аналіз крові, аналіз на згортання, гепатит, ВІЛ, сифіліс, групу крові та резус-фактор.

Крім того, лікар, оглянувши пацієнта, може доповнити перелік досліджень. Наприклад, людині із цукровим діабетом знадобиться аналіз крові на вміст глюкози, при серцево-судинних захворюваннях треба проконсультуватися з кардіологом, алергікам лікар запропонує відвідати алерголога.

Також на етапі підготовки до імплантації зубів треба зробити комп’ютерну томографію або ортопантограму. Це дослідження потрібне для того, щоб імплантолог добре бачив розташування гайморових пазух, нервових стовбурів і міг оцінити особливості щелепної кісткової тканини.

1 02 01 6 1024x1024 - Імплантація зубів (імплантологія)

Комп’ютерний томограф.

Показання та протипоказання для операції з імплантації зубів

Якщо наявний одиночний дефект зубного ряду, сусідні зуби абсолютно здорові й зубна емаль не пошкоджена, показана імплантація 1 зуба. Імплантувати зуби потрібно, якщо немає кількох зубів або останніх зубів у ряді, а також за повної відсутності зубів.

Імплантація зубів – єдиний можливий варіант для пацієнтів з алергією або підвищеною чутливістю до акрилатів, з яких роблять знімні протези. А якщо пацієнт має захворювання центральної нервової системи, туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, СНІД чи будь-які злоякісні пухлини, імплантувати зуби не візьмуться.

Відмовити можуть за запущених випадків гіпертонії та цукрового діабету. Хоча за успішної компенсації цих захворювань кваліфікований і досвідчений хірург-імплантолог може провести імплантацію зубів.

Протипоказанням для лікування в дентального імплантолога буде також порушення згортання крові, погана переносимість знеболювальних, алергія на медикаменти та гіпертонус жувальних м’язів. Таким пацієнтам показана альтернатива імплантації зубів – протезування.

Відносними протипоказаннями є запалені тканини та карієс біля місця імплантації зубів.

Проводити дентальну імплантацію можна, попередньо пролікувавши хвороби.

За тиждень до втручання небажано приймати лікарські засоби, що розріджують кров, адже це може спровокувати кровотечу під час операції. Куріння перед операцією зменшує ймовірність успішної імплантації, тому за два тижні до втручання від цієї звички доведеться відмовитися.

Під час операції з імплантації зубів у «Клініці Дубнової «СТОМАТОЛОГіЯ»

Перший етап операції з імплантації зубів – знеболювання. Його в нашій стоматологічній клініці роблять за допомогою системи комп’ютерної анестезії. Коли знеболювання подіяло, хірург робить надріз у яснах, свердлить лунку в кістковій тканині та встановлює зубний імплантат.

Частину штифта, що виступає, закривають спеціальною заглушкою. Це все. Приблизно через 10–15 днів тканини навколо штифта загояться, і стрижень стане повноцінним коренем для встановлення абатмента.

Зубні імплантати для верхніх, нижніх і передніх зубів суттєво відрізняються. Адже кістки щелеп мають різну товщину й ширину. Тому форма та розмір зубних імплантатів залежать від місця їх майбутнього розташування, а також від технології, за допомогою якої їх встановлюватимуть. Для імплантації передніх зубів використовують імплантати зі спеціальним різьбленням і невеликим діаметром.

implantatsiya perednego zuba do nachala lecheniya 1024x682 - Імплантація зубів (імплантологія)

Імплантація переднього зуба: ситуація ДО початку лікування.

implantatsiya perednih zubov posle ustanovki implanta i zaglushki 1024x683 - Імплантація зубів (імплантологія)

Імплантація передніх зубів: ПІСЛЯ установки імпланта і заглушки.

implantatsiya perednih zubov po okonchanii lecheniya ustanovlena koronka na abatmente 1024x683 - Імплантація зубів (імплантологія)

Імплантація передніх зубів після закінчення лікування (встановлена коронка на абатмент).

Імплантолог при встановленні повинен надійно закріпити імплантати і мінімально травмувати тканини щелепи. Імплантати передніх зубів мають бути максимально естетичні, а це вимагає ювелірної роботи хірурга.

Низку особливостей має також імплантація зубів верхньої щелепи. Річ у тому, що кістка тут більш пориста і неміцна, адже при жуванні навантаження здебільшого припадає на нижню щелепу. Тому за відсутності зуба кісткова тканина швидко атрофується. При імплантації верхніх зубів також існує небезпека пошкодження гайморових пазух.

При імплантації нижніх зубів важливо обійти великі кровоносні судини й нерви, яких багато в нижній щелепі.

Вона рухлива та має нерівну поверхню з бугорками, що також слід враховувати при імплантації зубів нижньої щелепи.

Хірург-імплантолог може запропонувати нарощування кісткової тканини при імплантації зубів.

Найчастіше це стосується пацієнтів з дефектами у фронтальних відділах верхньої щелепи з вузьким альвеолярним гребенем, а також з дефектами в передніх відділах нижньої щелепи. У цій ділянці нижньощелепний нерв проходить близько до краю ясен. Щоб випадково не травмувати його, застосовується кісткова пластика при імплантації зубів. Ціни на імплантацію в цьому разі будуть вищими, збільшиться і період відновлення. Але зрештою ви отримаєте якісний зубний імплантат, який залишатиметься функціональним довгі роки.

Також важливий етап – пластика ясна при імплантації зубів. Стан м’яких тканин впливає на ефективність встановлення зубного імплантата, зовнішній вигляд і функцію майбутньої коронки. Тому, якщо ясна нещільна, запалена або завширшки менше 3 мм, вам порекомендують зробити нарощування ясна при імплантації зубів. Дефекти коригують за допомогою різних хірургічних методик, але суть одна: надати ясні правильного положення.

implantatsiya zubov v nizhnej chelyusti 1024x682 - Імплантація зубів (імплантологія)

Імплантація в нижній щелепі: після установки імпланта і заглушки.

plastika desny pri implantatsii - Імплантація зубів (імплантологія)

Пластика ясна при імплантації зубів.

Пристрій для формування ясен при імплантації: що це таке?

Наприкінці операції, коли зубний імплантат уже стоїть, хірург встановлює формувач ясен. Це металева частина, яка вкручується зверху в імплантат. Вона потрібна для того, щоб ясна навколо зубного імплантата сформувалася правильно.

Пізніше формувач буде видалено, а на його місце лікар-імплантолог вкрутить абатмент – ця частина має вигляд заточеного зуба та є опорою для коронки.

formirovatel desny 1 - Імплантація зубів (імплантологія)

Формувачі ясен.

Після імплантації зубів

Перші кілька днів після встановлення формувача ясен можливі больові відчуття. Це нормально. Але якщо болить після імплантації сильно, біль триває багато днів, це означає, що виникло запалення м’яких тканин. Необхідно проконсультуватися з лікарем.

Також доволі часте явище – набряк після імплантації зубів. Він швидко минає і не потребує жодних дій для усунення.

Іноді ясна після імплантації зуба надмірно здавлена інструментами. У цьому разі треба замінити формувач – і біль після імплантації минеться.

Пацієнти часто запитують: «На який день після імплантації зубів має зникнути кровоточивість рани?» Нормально, якщо слабка кровотеча триває кілька днів. Якщо пацієнт приймає аспірин, кровоточивість ясен може тривати до 10 днів після імплантації зубів.

Імплантація зубів: можливі ускладнення

Одним із ранніх ускладнень імплантації зубів може бути кровотеча. Це означає, що під час операції було пошкоджено одну з великих судин. Таке трапляється при їх аномальному розташуванні.

Також через аномальну будову кісток щелепи можлива рухливість зубного імплантата, що заважає його приживленню.

Після встановлення трапляються розлади чутливості. У місці оперативного втручання може з’явитися відчуття поколювання, повзання мурашок, оніміння тощо. Це свідчить про пошкодження нервового стовбура. Якщо дентальний імплантат його торкається, штифт доведеться видалити.

До ускладнень належить й оголення штифта. Воно означає, що штифт погано приживляється в кістковій тканині. Таке трапляється при неправильному формуванні ясенного клаптя, його сильному натягу, тиску тимчасового зубного протеза, а також при недотриманні пацієнтом правил догляду за операційною раною.

Інфекційні ускладнення при імплантації зубів виникають вкрай рідко.

Наркоз при імплантації зубів

Рішення про вид знеболювання під час операції з імплантації, звісно, приймає лікар, оцінюючи кожну конкретну ситуацію. Найчастіше проводиться імплантація зубів під місцевим наркозом – знеболюється саме та ділянка, у якій працюватиме імплантолог. Пацієнт у цей час притомний, але болю не відчуває. Якщо втручання з місцевим знеболюванням неможливе, проводиться імплантація зубів під загальним наркозом.

Для нього в сучасній дентальній імплантології застосовують седативні препарати. Ці медикаменти занурюють людину в неглибокий сон, таким чином знімаючи біль, тривогу та страх перед процедурою. Цей вид наркозу має менше протипоказань і побічних ефектів, ніж класичний наркоз, який роблять у хірургічних стаціонарах. Пацієнт легко виходить з нього і може самостійно дістатися домівки.

Якщо після видалення зуба ви не подобаєтеся собі на фото, якщо ви не можете добре жувати, вам потрібна якісна імплантація зубів. Відгуки пацієнтів «Клініки Дубнової «СТОМАТОЛОГіЯ» (м. Київ) доводять, що найкраща імплантація зубів саме в нашій клініці. Ви читаєте ці рядки? Отже, час зважитися. Запишіться на консультацію! Лікар-імплантолог розпише схему і вартість лікування, розповість, як правильно підготуватися до імплантації зубів, щоб провести її якнайкраще. Це вже половина справи.

У нашій стоматологічній клініці застосовуються всі новітні методи, відомі в сучасній стоматології. А кваліфікація наших лікарів-імплантологів дозволяє мінімізувати ризик можливих ускладнень і зробити імплантацію зубів для клієнта максимально комфортною, зручною та швидкою.

Статті по темі:

Вартість

  • Імплантація Mis або Megagen 22 200 ₴

    Два етапи

  • Імплантація Straumann 27 580 ₴

    Два етапи

  • Straumann-актив Rocksolid 33 490 ₴

    Два етапи

Наші лікарі

Приклади наших робіт

ДоПісля

Фото пацієнта до імплантації зубів (початкова ситуація) і після імплантації зубів All-on-4 (все на чотирьох)

ДоПісля

Клієнт нашої клініки Адамчук: ДО і ПІСЛЯ імплантації зубів.

ekspress implantatsiya zubov - Імплантація зубів (імплантологія)

Експрес-імплантація. ДО та ПІСЛЯ.

Відгуки