Наш девіз: «Чистота та стерильність передусім!»

dsc08456 1024x682 - Важливо

Наше багаторічний принцип: стерильність та безпека наших пацієнтів – перш за все. Особливо зараз, в період пандемії.

Наше багаторічне розуміння того, що стерильність є однією з найважливіших умов лікування, що за значенням можна порівняти з його результатом, виражається у високих стандартах, які ми пропагуємо в нашій стоматологічній практицій не тільки.

За допомогою цієї статті ми хочемо звернути увагу наших клієнтів на спосіб, у який ця стерильність досягається.

Розповімо докладніше про те, чому наші клієнти можуть бути повністю впевненими в результаті та спокійними, довіряючи нам турботу про свої зуби.

У нас немає секретів від наших клієнтів!

Наш непорушний принцип №1 звучить так:

максимально часто використовувати одноразові інструменти та матеріали.

Це і рукавички, і серветки (фото 1), й інструменти для препарування, лікування та полірування зубів, голки, системи для комп’ютерної анестезії (фото 3–4), слиновідсмоктувачі, хустки кофердама тощо.

img 9667 1 1024x683 - Важливо
img 9665 1024x680 - Важливо

Фото 1–2. Приклади одноразових витратних матеріалів, що використовуються в клініці

Усе, що можна використовувати один раз, ми використовуємо один раз (у тому числі матеріали для хірургічних процедур і проходження зубних каналів).

img 9617 987x1024 - Важливо
img 5876 1024x768 - Важливо

Фото 3–4. Апарат системи комп’ютерної анестезії Wand й одноразова система з голкою до нього.

Наш непорушний принцип № 2:

всі інструменти багаторазового використання проходять ретельну багатоступеневу обробку.

Ось як це відбувається:

У кабінеті кожного лікаря-стоматолога нашої клініки є індивідуальна маркована відповідним чином ємність для попереднього замочування використаних інструментів (фото 5). Для замочування ми використовуємо спеціальні дезінфікуючі розчини компанії «Лізоформ». img 5872 300x283 - Важливо

Фото 5. Індивідуальна ємність для замочування інструментів

Час експозиції розчину становить від 30 до 60 хвилин, а його зміна проводиться за регламентом, згідно документації виробника.
На наступному етапі асистент лікаря доставляє ємність із замоченим і витриманим у розчині інструментом до стерилізаційної, де встановлено термодезінфектор(професійна миюча машина MELAG MELAtherm 10, фото 6–7) – найкраще професійне обладнання від німецького виробника.
img 9675 300x200 - Важливо img 9645 300x200 - Важливо

Фото 6–7. Найкращий професійний термодезінфектор MELAG MELAtherm 10 зовні та інструментарій, розміщений всередині

Попри те, що зовні машина дуже схожа на звичну нам посудомийку і використовує подібний принцип миття інструменту – видалення всіх забруднень шляхом багаторазової обробки струменем рідини під тиском, – вона має дві важливі відмінності:
  • для миття інструменту використовується одразу три спеціальні дезінфектанти (!), подача яких розділена в часі (фото 8);
  • інструмент додатково очищується ультразвуком.
img 5888 300x196 - Важливо

Фото 8. Три спеціальні дезінфектанти для термодезінфектора

У машині використовуються спеціальні цикли, які варіюються залежно від типу інструменту та повноти завантаження. Середня тривалість циклу миття становить 1,5–2 години. До речі, за даними на кінець 2017 року, таких машин в Україні не більше десяти, й одна з них встановлена в нашій клініці.Адже ми не економимо на безпеці! Завдяки миттю ми отримуємо чистий, сухий, але не стерильний інструмент.

Після того як машина завершила цикл миття інструментів, проводиться обов’язкова проба на приховану кров (азопірамова проба). Для цього використовуються спеціальні тести.

Проби беруть у різних місцях машини і з різних інструментів. Якщо хоча б одна з них виявилася позитивною (до сьогодні такого в нашій клініці ще не було), то абсолютно всі інструменти, що знаходяться в машині, перемивають спочатку, а після закінчення циклу миття беруть повторні проби за описаною процедурою.

krov scaled e1608813589496 297x300 - Важливо

Набір реактивів для приготування проби на приховану кров

Після цього сухі інструменти дістають із термодезінфектора й упаковують по одному або комплектами (залежно від їхнього типу) в одноразові пакети, які мають тест на стерильність (фото 10–11). Персонал, який проводить цю процедуру, екіпірований для роботи зі стерильним інструментом (має одноразові рукавички та маску). upakovka 1 300x200 - Важливо instrument 2 300x200 - Важливо

Машина для пакування в стерильні одноразові пакети та інструменти, упаковані комплектами в одноразові пакети з тестом на стерильність

Вимиті й упаковані інструменти стерилізуються в автоклаві (фото 12) за температури 134 °С. При цьому слід зазначити, що в нашій клініці ми використовуємо пристрій найвищого класу – MELAG класу В+. Він дозволяє забезпечити найвищий рівень стерилізації інструменту.

У разі виникнення непередбачених ситуацій (наприклад, раптове відключення електроенергії) автоклав автоматично увімкне повторний цикл стерилізації.

У спеціальному журналі ведеться суворий облік роботи автоклавів і досліджень на стерильність.

avtoklaryrovanye 300x200 - Важливо

Один зі автоклавів і журнал обліку його роботи та досліджень на стерильність

Стерильний інструмент зберігається у стерильному ультрафіолетовому боксі в кабінетах (фото 14). Цікаво, що сучасні пакети дозволяють тримати стерильний інструмент у звичайній тумбочці до півроку.

hranenie 300x182 - Важливо

Один із УФ-боксів для зберігання стерильного інструменту в клініці

Щоб забезпечити клієнтів індивідуальними стерильними наконечниками, стоматологічна клініка повинна мати достатній запас цих елементів. Беручи до уваги те, що сам індивідуальний наконечник турбіни є високоточним дорогим обладнанням, а цикл стерилізації кожного займає не менше 2 годин, це завдання вимагає величезних інвестицій у матеріально-технічну базу стоматології, і вона в нашій клініці є!

Коли лікар закінчує роботу з пацієнтом, асистент знімає наконечники турбіни та кладе їх у спеціальний пристрій останнього покоління KaVo QUATTRO care PLUS, де вони проходять обробку внутрішньої поверхні для видалення залишків органічних речовин (обробляються та продуваються мастилом). Це необхідно для коректної роботи наконечників. Після закінчення процедури наконечники, як і решту інструментів, пакують в індивідуальні стерильні пакети та автоклавують.

obrabotka 300x200 - Важливо

Пристрій останнього покоління KaVo QUATTRO care PLUS для обробки наконечників турбіни та наконечники турбіни всередині установки KaVo QUATTRO care PLUS

Ми використовуємо одноразові системи слиновідсмоктувачів – трубочки, через які виводиться слина. А відвідні трубки обробляємо спеціальними дезрозчинами в кінці кожної робочої зміни. Крім того, двічі на тиждень ми додатково промиваємо системи спеціальним дезінфікуючими засобами Oratol, MD 55 та OrtoCup, які залишаємо на ніч.

Асистент, який приходить на роботу в ранкову зміну, промиває систему слиновідсмоктувача водою, видаляючи таким чином дезінфікуючий засіб.

oborudovanie 1 300x200 - Важливо

Розчини та дезінфікуючі засоби для обробки систем слиновідсмоктувачів

Усі робочі поверхні в кабінеті лікаря після кожного пацієнта обробляють дезінфікуючими засобами. Також і лікар, і асистент проводять відповідну обробку (миття) рук. 

oborudovanie 2 300x183 - Важливо

Засоби, таймер і правила обробки рук у кабінетах клініки

І лікар, і асистент працюють виключно в одноразових рукавичках!

Кварцування приміщень перш за все спрямоване на боротьбу зі стафілококовою інфекцією. Кожен кабінет у нашій клініці оснащений сучасними кварцовими лампами і піддається кварцуванню тричі на день: вранці (перед початком робочої зміни), протягом перезмінки (приблизно в обідній час) і після закінчення використання кабінету (ввечері).

komnata 300x200 - Важливо

Рукавички, відпрацьований колючий і ріжучий одноразовий інструментарій, усі матеріали, пов’язані з кров’ю (ватні тампони, марлеві серветки тощо), та інший матеріал підлягає утилізації. Їх складають у спеціальні ємності і пакети, обробляють спеціальним дезінфікуючим засобом, і двічі на тиждень спеціалізована (ліцензована) компанія вивозить їх у спеціальній тарі для утилізації (спалювання).

oborudovanie 4 271x300 - Важливо

Спеціальна ємність для збору колючого і ріжучого інструментарію в одному з кабінетів клініки

Саме тому що ми ставимося до процедури стерилізації дуже відповідально, трапляються ситуації, коли ми просимо пацієнтів зачекати, щоб ми могли завершити процес очищення і дезінфекції (з цієї ж причини іноді наші клієнти помічають у кабінеті лікаря специфічний запах).

Дякуємо нашим клієнтам за розуміння!

Логічним наслідком наших зусиль у сфері чистоти стало те, що 26 квітня 2016 року клініка отримала почесний статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», що підтверджує зразковий рівень дотримання санітарно-гігієнічних стандартів у нашому медичному закладі.

preimushhestva 3 1024x683 - Важливо
3 1 1 - Важливо
3 2 - Важливо

Шановні клієнти!

Де б ви не знаходилися: у косметолога, перукаря, фахівця з манікюру чи педикюру, стоматолога чи іншого лікаря, фахівець зобов’язаний відкрити при вас стерильний набір інструментів.

Не соромтеся цікавитися тим, як саме стерилізують інструменти, адже кожен заклад, який себе поважає, не лише не образиться на ваше запитання, але й із радістю та гордістю, як у нашій клініці, продемонструє вам весь процес, від початку до кінця.

Будьте здорові та впевнені у своїй клініці!