Підготовка до прийому у дитячого стоматолога.
Порадник для батьків.

Шановні батьки!

Якщо ви читаєте цей порадник, ви наші гості або плануєте зустріч з нами, а на вашу дитину чекає захоплива подорож до Країни здорових зубів і радісних усмішок. Щоб ця подорож була для дитини максимально комфортною та приємною, нам потрібно знати, куди ми йдемо і що робитимемо.
Від того, як саме батьки розповідають діткам про майбутні візит до стоматолога, здебільшого залежить успіх наших зустрічей і ставлення малечі до лікаря. Тому ми склали для вас невеличку інструкцію про те, як підготувати дитину до відвідання стоматолога, щоб ця подія стала задоволенням для всіх її учасників. Ознайомлення з інструкцією забере лише дві хвилини вашого часу, втім допоможе вам і вашій дитині зберегти не тільки стоматологічне, але й емоційне здоров’я.

1

Ви не прийшли в лікарню лікувати зуби, а завітали до ігрової кімнати, де, можливо, зубчики порахують, а потім дадуть подарунки. Запам’ятайте: ми не сверлимо, не пиляємо і не дрилимо. У нас немає бурів, свердлилок та дзижчалок – у нас тільки щіточки та пилососики, тому ми іноді пилососимо та чистимо. Якщо ж ваша дитина боїться пилососа, ми вигадаємо іншу назву.

2

Не кажіть дитині, що їй не буде страшно, боляче, погано тощо – ці слова лише насторожать її та спричинять стрес перед відвіданням стоматолога. Ви ж не кажете, ідучи з дитиною до крамниці, що їй не буде лячно і тітонька продавець не зробить їй боляче. До того ж певні неприємні відчуття можливі, і, якщо ви скажете, що їх не буде, це виявиться обманом і дитина більше не довірятиме вам. Краще за все взять дитину з собою на прийом до нашої стоматологічної клініки (наприклад, на прийом до гігієніста чи на профогляд). У такий спосіб ви на власному прикладі продемонструєте позитивне ставлення до стоматолога, а дитина сможе попередньо ознайомитися зі стоматологічною клінікою та сформувати перший позитивний досвід. Науково доведено, що діти віддзеркалюють ставлення своїх батьків до лікаря.

3

Ми не робимо уколів і не вживаємо слів, які з ними пов’язані, як от “голка”, “шприц”, “колоти” тощо. Натомість у нас є варення та тропічний сік, яким ми поливаємо зубчик і заморожуємо черв’яка.

4

Ми не вириваємо зуби. У нас немає щипців, плоскогубців і не ллється кров. Якщо необхідно видалити зуб, ми намазуємо його варенням, поливаємо тропічним соком, торкаємося до нього спеціальною паличкою, і він сам вискакує, а ми кладемо його у спеціальний пакетик і урочисто вручаємо дитині.

5

Не треба розповідати у присутності дитини про те, що у вашому дитинстві лікувати зуби було страшно, а тепер все по іншому – дитина може інтерпретувати ваші слова по своєму, і далеко не завжди у потрібному нам ключі.

6

Ми ніколи не тримаємо дитину і не застосовуємо силові методи фіксації під час стоматологічних процедур. Ми або домовляємося про те, що гратимемо нашими іграшками й будемо отримувати подарунки, або знаходимо альтернативні методи плідної співпраці. Тому не треба виказувати готовність “потримати” дитину, особливо у її присутності.

7

У процесі роботи не бажано надихати дитину фразами “вже не боляче”, “ще трішки”, “ще хвилинка”, “останній разочок – і все”. Це, залежно від ситуації, може не відповідати дійсності. Якщо ви хочете підбадьорити дитину, краще в момент, коли в роботі утворюється пауза, зробити це за допомогою слів “молодець”, “розумник”, “герой” тощо.

8

Краще за все довірити розповідь про те, що відбувається чи відбуватиметься з дитиною, лікарю. Вживаючи правильні слова та порівняння, він сформує у дитини найкраще враження і зробить вашу подорож до стоматолога радісною та захопливою. Якщо дитина не заперечує, краще залишити її з лікарем наодинці. Світовий досвід, підтверджений і в нашій клініці, засвідчує кращі результати стоматологічного лікування дітей, якщо воно відбувається без присутності батьків, закладає підвалини стоматологічної культури та формує свідоме позитивне ставлення дитини до лікаря.

Дякуємо, що дочитали наш порадник до кінця!

Ми раді допомогти вам у спілкуванні з малечею, коли йдеться про візит до стоматолога, та чекаємо на зустріч із вами та вашою дитиною.

Статті по темі:

Вартість

 • Консультація 460 ₴

  дитячого стоматолога

 • Консультація 460 ₴

  дитячого ортодонта

 • Комп'ютерна анестезія 290 ₴
 • Дитяча пломба 730 —1 380 ₴

  без анестезії

 • Лікування каналів 1 460 — 2 100 ₴

  молочного зуба

 • Видалення 380 — 940 ₴

  молочного зуба

 • Естетична коронка 3 300 ₴

  молочного зуба

Наші лікарі

Відгуки