Підготовка до прийому у дитячого стоматолога.
Порадник для батьків.

Шановні батьки!

Якщо ви читаєте цей порадник, ви наші гості або плануєте зустріч з нами, а на вашу дитину чекає захоплива подорож до Країни здорових зубів і радісних усмішок. Щоб ця подорож була для дитини максимально комфортною та приємною, нам потрібно знати, куди ми йдемо і що робитимемо.

Від того, як саме батьки розповідають діткам про майбутні візит до стоматолога, здебільшого залежить успіх наших зустрічей і ставлення малечі до лікаря. Тому ми склали для вас невеличку інструкцію про те, як підготувати дитину до відвідання стоматолога, щоб ця подія стала задоволенням для всіх її учасників. Ознайомлення з інструкцією забере лише дві хвилини вашого часу, втім допоможе вам і вашій дитині зберегти не тільки стоматологічне, але й емоційне здоров’я.

kids stomatolog 6 682x1024 - Підготовка до прийому у дитячого стоматолога. Порадник для батьків.

1

Ви не прийшли в лікарню лікувати зуби, а завітали до ігрової кімнати, де, можливо, зубчики порахують, а потім дадуть подарунки. Запам’ятайте: ми не сверлимо, не пиляємо і не дрилимо. У нас немає бурів, свердлилок та дзижчалок – у нас тільки щіточки та пилососики, тому ми іноді пилососимо та чистимо. Якщо ж ваша дитина боїться пилососа, ми вигадаємо іншу назву.

2

Не кажіть дитині, що їй не буде страшно, боляче, погано тощо – ці слова лише насторожать її та спричинять стрес перед відвіданням стоматолога. Ви ж не кажете, ідучи з дитиною до крамниці, що їй не буде лячно і тітонька продавець не зробить їй боляче. До того ж певні неприємні відчуття можливі, і, якщо ви скажете, що їх не буде, це виявиться обманом і дитина більше не довірятиме вам. Краще за все взять дитину з собою на прийом до нашої стоматологічної клініки (наприклад, на прийом до гігієніста чи на профогляд). У такий спосіб ви на власному прикладі продемонструєте позитивне ставлення до стоматолога, а дитина сможе попередньо ознайомитися зі стоматологічною клінікою та сформувати перший позитивний досвід. Науково доведено, що діти віддзеркалюють ставлення своїх батьків до лікаря.

0q3b5391 1024x683 - Підготовка до прийому у дитячого стоматолога. Порадник для батьків.

3

Ми не робимо уколів і не вживаємо слів, які з ними пов’язані, як от “голка”, “шприц”, “колоти” тощо. Натомість у нас є варення та тропічний сік, яким ми поливаємо зубчик і заморожуємо черв’яка.

4

Ми не вириваємо зуби. У нас немає щипців, плоскогубців і не ллється кров. Якщо необхідно видалити зуб, ми намазуємо його варенням, поливаємо тропічним соком, торкаємося до нього спеціальною паличкою, і він сам вискакує, а ми кладемо його у спеціальний пакетик і урочисто вручаємо дитині.

5

0q3b5497 300x200 - Підготовка до прийому у дитячого стоматолога. Порадник для батьків.Не треба розповідати у присутності дитини про те, що у вашому дитинстві лікувати зуби було страшно, а тепер все по іншому – дитина може інтерпретувати ваші слова по своєму, і далеко не завжди у потрібному нам ключі.

6

Ми ніколи не тримаємо дитину і не застосовуємо силові методи фіксації під час стоматологічних процедур. Ми або домовляємося про те, що гратимемо нашими іграшками й будемо отримувати подарунки, або знаходимо альтернативні методи плідної співпраці. Тому не треба виказувати готовність “потримати” дитину, особливо у її присутності.

7

У процесі роботи не бажано надихати дитину фразами “вже не боляче”, “ще трішки”, “ще хвилинка”, “останній разочок – і все”. Це, залежно від ситуації, може не відповідати дійсності. Якщо ви хочете підбадьорити дитину, краще в момент, коли в роботі утворюється пауза, зробити це за допомогою слів “молодець”, “розумник”, “герой” тощо.

8

Краще за все довірити розповідь про те, що відбувається чи відбуватиметься з дитиною, лікарю. Вживаючи правильні слова та порівняння, він сформує у дитини найкраще враження і зробить вашу подорож до стоматолога радісною та захопливою. Якщо дитина не заперечує, краще залишити її з лікарем наодинці. Світовий досвід, підтверджений і в нашій клініці, засвідчує кращі результати стоматологічного лікування дітей, якщо воно відбувається без присутності батьків, закладає підвалини стоматологічної культури та формує свідоме позитивне ставлення дитини до лікаря.

0q3b4971 1024x683 - Підготовка до прийому у дитячого стоматолога. Порадник для батьків.

Дякуємо, що дочитали наш порадник до кінця!

Ми раді допомогти вам у спілкуванні з малечею, коли йдеться про візит до стоматолога, та чекаємо на зустріч із вами та вашою дитиною.

Статті по темі:

Вартість

 • Консультація 460 ₴

  дитячого стоматолога

 • Консультація 460 ₴

  дитячого ортодонта

 • Комп'ютерна анестезія 290 ₴
 • Дитяча пломба 730 —1 380 ₴

  без анестезії

 • Лікування каналів 1 460 — 2 100 ₴

  молочного зуба

 • Видалення 380 — 940 ₴

  молочного зуба

 • Естетична коронка 3 300 ₴

  молочного зуба

Наші лікарі

Відгуки