Зміна зубного прикусу у дітей. Терміни.

You are here:

Новонароджені дітки майже завжди не мають жодного зуба, хоча в окремих випадках спостерігається їх внутрішньоутробний розвиток. У період між 6 і 8 місяцями життя дитини у дитини починають з’являтися центральні різці нижньої щелепи, а потім верхній. Формування молочного прикусу дитини починається у віці близько 6 місяців. До 8-12 місяців бічні різці прорізуються спочатку на нижній щелепі, а потім на верхній. У 12-16 місяців прорізуються перші моляри, до 16-20 місяця – ікла, а до 20-30 місяця – другі моляри, які закінчують формування молочного прикусу зубів. Таким чином, у дитини 3-х років повинні прорізатися всі молочні зуби. Їх всього 20 зубів.

Починаючи з 3-х і до 6-7 років триває молочний період зубного прикусу, а далі починається поступова зміна молочного прикусу зубів на постійний. Тобто, приблизно на 7-му році життя відбувається зміна молочних зубів на постійні, час прорізування яких, як правило, збігається з розсмоктуванням коріння молочних зубів і їх випаданням.

Формування постійного прикусу зубів починається з формування перших постійних молярів на нижній щелепі.

Далі послідовно прорізуються центральні різці (8-9 років), перші премоляри (9-10 років), ікла (10-11 років), другі премоляри (11-12 років) та другі моляри (12-13 років). У нормі формування постійного прикусу зубів закінчується до 15-18 років. Треті моляри в нижній щелепі або, як їх ще звикли називати, «зуби мудрості», виростають пізніше, нерідко у віці 20-25 років.

Деякі дітки вибиваються з вищеописаної схеми прорізування зубів у той чи інший період. Оскільки час появи того чи іншого зуба та їх порядок закладений самою природою, то збій в цій схемі може свідчити про проблеми. На це впливає спадковість, те, як проходила вагітність мами, харчування немовляти та навіть деякі захворювання, зокрема, рахіт. Схема прорізування молочних зубів виглядає так:

Зміна зубного прикусу у дітей. Терміни.

Якщо послідовність або терміни прорізування зубів у дитини істотно порушені, варто звернутися за консультацією до дитячого ортодонта.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Надіслати