Скільки коштує лікування каналів?

You are here:

«Скільки коштує лікування каналів в Україні? Що входить у ціну лікування зуба? Чому якісне лікування каналів важливе?» На ці та інші запитання відповідає Подільчук Денис Вікторович – лікар-стоматолог-ендодонтист, співзасновник Української Ендодонтичної Спільноти (УЕС), лектор міжнародного рівня, ментор першої в Україні приватної резидентури з ендодонтії  у Dental Education Clinic, автор курсу ServiceDay, заступник головного лікаря Кілінки Дубнової.

podilchuk_portr

Скільки коштує лікування одного каналу?

Вартість лікування каналів зубу в Україні варіюється в межах від 500 гривень до 25000 і більше гривень за зуб. Напрошується резонне питання: звідки така різниця у вартості. Матеріали, інструменти, обладнання, знання лікаря – все це фактори успіху лікування. Тепер розберемося по пунктах.

Матеріали.

Канал можна пломбувати:

  1. Радянським цементом (резорцин-формалін), вартість якого невисока, проте, й результат відповідний. Серед його головних недоліків – токсичний вплив на організм, фарбування зубів у темний колір, поганий прогноз лікування та складне «переліковування». В деяких західних країнах цей матеріал зовсім заборонений, а в Україні все ще дуже популярний. У першу чергу, через його низьку вартість та легкість працювання з ним.
  2. Пломбувати за вимогами сучасних стандартів означає пломбувати тримірна обтурація матеріалом “AH plus” із рідкої гутаперчі.

Канал можна дезінфікувати:

  1. Не дезінфікувати взагалі – мінімальний успіх лікування, високий ризик інфікування.
  2. Мити кілька хвилин звичайним перекисом водню – малоефективно.
  3. Мити за вимогами сучасних стандартів означає мити близько півгодини гіпохлоритом натрію та ЕДТА (більше розчину – менше інфекції).

Інструменти.

Канал розширюється, чиститься і формується тонкими інструментами, схожими на голки. Якщо їх вчасно не міняти, підвищується ризик зламати інструмент безпосередньо в каналі зуба (що, нажаль, має місце в стоматологічній практиці). Новий інструмент теж може зламатися, але ймовірність цього набагато нижча. Мінімальна ціна на набір ручних інструментів складає 30-40 гривень, а якщо у пацієнта довгий, вигнутий корінь, може знадобитися кілька різних наборів. Якщо ж лікар працює машинними інструментами (працювати ними швидше та якість вища), то їх вартість коливається в межах 170-200 гривень за набір, який може використовуватися одноразово. При «переліковуванні» кількість інструментів може бути ще більшою. Всі вони повинні застосовуватися обмежене число разів та обов’язково стерилізуватися або утилізуватися. Сьогодні ринок України наповнився китайськими інструментами, які подекуди бувають дуже низької якості. Гірше того, з’явилося багато підробок нормальних інструментів китайських та європейських виробників. В нашій клініці ми переважно працюємо інструментами RaCe від швейцарської компанії FKG.

Устаткування.

Нові системи обробки, дезінфекції та пломбування каналів коштують дорого, але вони є запорукою успішного лікування. Наприклад, мікроскоп для лікування каналів у середньому коштує 15 000.00 євро, система для тривимірного пломбування каналів теплим матеріалом близько 2000.00 євро і т.д.

Навчання лікаря.

Для того щоб лікар володів сучасними методиками у своїй галузі, йому необхідно постійно підвищувати свій професійний рівень, відвідуючи конференції, лекції та майстер-класи українських, російських, європейських та американських лекторів. На жаль, в Україні немає вузької спеціалізації лікар-ендодонтист, тому лікарі-стоматологи, які хочуть займатися лікуванням каналів, проходять багатоетапне навчання. Резидентура з ендодонтії на окремих приватних курсах сягає 7000$ за 4-місячний курс навчання, й це в Україні.

Швидкість роботи та кількість візитів – досвідчений лікар-ендодонтист працює швидше і може зробити більше зубів за 1-2 візити. Не рідкісні випадки, коли до нас на переліковування потрапляють пацієнти з інших клінік, яким лікують канали по 6 місяців, закладаючи різні ліки. У нашій клініці в подібних випадках лікування виконується в 1-3 візиту за 2 тижні, що економить багато часу наших пацієнтів.

Імовірність ускладнень та їх результат – в стоматології є така фраза “Не ламають інструменти тільки ті лікарі, які не працюють”. На жаль, у всіх лікарів в медицині трапляються ускладнення. У досвідченого лікаря кількість ускладнень набагато менше і він знає як їх виправити.

Чому якість лікування каналів має таке значення?

Розглянемо на прикладі лікування 6-го верхнього зуба.

Варіант 1

«Швидке та дешеве лікування каналів»

  1. Імовірність успішного лікування – 50%. За статистикою в 50% випадків лікар загального профілю без мікроскопу не може знайти додатковий 4-ий канал верхнього бокового зуба.
  2. Імовірність подальшого «переліковування» різко зростає. Також високий ризик проведення додаткового хірургічного втручання, а якщо неможливе й воно (або виявилося неефективним), зуб необхідно видаляти.
  3. Наступним виникає питання про реабілітацію зубного ряду. Кращим варіантом відновлення відсутнього зуба є імплантація, вартість якої разом із коронкою в середньому обходиться від 25000 до 85000 грн. Якщо замість імплантатів буде обраний варіант постановки «моста», то необхідно буде «обточити» й сусідні зуби та заплатити мінімум за три коронки.

Варіант 2

«Якісне лікування каналів»

  1. Імовірність успіху при сучасному протоколі лікування з використанням мікроскопа – 90%.
  2. Імовірність подальшого «переліковування» та подальшого додаткового хірургічного втручання різко знижується.
  3. Лікування зуба вам обійдеться в 4000 – 12000 грн. Через 6 місяців Вас запросять на контрольний огляд.

 

 

Висновок: якісне лікування каналів – профілактика видалення зуба

На завершення інтрев’ю хотілося б процитувати академіка Н.І. Пирогова: «Майбутнє медицини – профілактика!» Піклуйтеся про себе й будьте здорові.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Надіслати