Скільки коштує вилікувати канали?

You are here:

“Скільки коштує лікування каналів в Україні? З чого складається ціна лікування зуба? Чому так важливо якісне лікування каналів?” – на ці та інші питання відповідає Подильчук Денис Вікторович – лікар-стоматолог-ендодонтист Клініки, член Асоціації стоматологів та ендодонтистів України.

podulchuk - Скільки коштує вилікувати канали?– Так скільки ж коштує лікування одного каналу?

– Вартість лікування каналів зубів в Україні варіюється в межах від 50 гривень до 5000 та більше гривень за зуб. Напрошується резонне питання, звідки така різниця у вартості. Матеріали, інструменти, обладнання, знання лікаря – це головні фактори в успіху лікування. Тепер розберемося по пунктах.

Матеріали.

Канал можна пломбувати:

1. Радянським цементом (резорцин-формалін) вартість якого невелика, однак, й результат відповідний. Серед його головних недоліків – токсичний вплив на організм, забарвлення зубів у темний колір, поганий прогноз лікування та складне „перелікування”. У деяких Західних країнах цей матеріал взагалі заборонений, в Україні ж все ще досить популярний. У першу черегу через його низьку вартість.
2. Пломбувати за вимогами сучасних стандартів – у тривимірному просторі матеріалом „AH plus” з рідкотекучою гутаперчею.

Канал можна дезінфікувати:

1. Не дезінфікувати взагалі – мінімальний успіх лікування, високий ризик інфікування.
2. Мити кілька хвилин звичайним перекисем водню – малоефективно.
3. Мити за вимогами сучасних стандартів – близько півгодини гіпохлоритом натрію та ЕДТА (більше розчину – менше інфекції).

Інструменти – канал розширюється, чиститься та формується тонкими інструментами схожими на голки. Якщо їх вчасно не міняти, підвищується ризик зламати інструмент безпосередньо в каналі зуба (що, на жаль, має місце в стоматологічній практиці). Новий інструмент також може зламатися, але імовірність такого випадку набагато нижча. Мінімальна ціна за набір ручних інструментів 30-40 гривень, а якщо у пацієнта довгий, зігнутий корінь – можуть знадобитися декілька різних наборів. Якщо ж лікар працює машинними інструментами (працювати ними швидше та якість вища) – то їх вартість коливається в межах 170-200 гривень за набір, який може використовуватися одноразово. Під час „перелікування” кількість інструментів може бути ще більшою. Всі вони повинні застосовуватися обмежене число разів та обов’язково стерилізуватися або утилізуватися.

Обладнання – нові системи обробки, дезінфекції та пломбування каналів коштують дорого, але вони є запорукою успішного лікування. Наприклад, мікроскоп для лікування каналів в середньому коштує 15000 євро, система для тривимірного пломбування каналів теплим матеріалом близько 2000 євро і т.д.

Навчання лікаря – для того, щоб лікар володів сучасними методиками у своїй області, йому необхідно періодично відвідувати конференції, лекції та майстер-класи вітчизняних та зарубіжних лекторів. На жаль, в Україні нема вузької спеціалізації лікар-ендодонтист, тому лікарі-стоматологи, які бажають займатися лікуванням каналів, проходять багатоетапне навчання.

Чому якісне лікування каналів має таке значення?

Розглянемо на прикладі лікування 6-го верхнього зуба.

Варіант 1“Швидке та дешеве лікування каналів”

1. Імовірність успішного лікування – 50%. За статистикою у 50% випадків лікар загального профілю без мікроскопа не може знайти додатковий 4-й канал верхнього бокового зуба.

2. Імовірність подальшого „перелікування” різко зростає. Також високий ризик проведення додаткового хірургічного втручання, а якщо вже й воно не можливе (або виявилося неефективним) – зуб необхідно видаляти.

3. Наступним етапом виникає питання о реабілітації зубного ряду. Найкращим варіантом відновлення відсутнього зуба є імплантація, вартість якої разом з коронкою в середньому складає від 3-8 тис. до 15 тис. грн. Якщо замість імплантатів буде вибраний варіант встановлення „моста”, то необхідно буде „обточити” й сусідні зуби, та сплатити мінімум за три коронки.

Варіант 2“Якісне лікування каналів”

1. Імовірність успіху при сучасному протоколі лікування з використанням мікроскопа – 90%.

2. Імовірність подальшого „перелікування” та подальшого додаткового хірургічного втручання різко знижується.

3. Лікування зуба вам обійдеться в 2000-5000 грн. Через 6 місяців вас запросять на контрольний огляд.

Висновок: якісне лікування каналів – профілактика видалення зуба.

В завершення інтерв’ю хотілося б процитувати академіка М.І. Пирогова: “Майбутнє медицини – профілактика!”, піклуйтеся про себе та будьте здоровими.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Обов'язкові поля помічені із *

Надіслати