Імплантація зубів для учасників бойових дій

You are here:

8dc5469d-6892-417e-abcf-7f315a786232Як ви знаєте з 6 по 10 червня у  «Клініка Дубновой «СТОМАТОЛОГіЯ» працюють американські лікарі-імплантологі, які безкоштовно встановлять зубні імпланти та проведуть іншф оперативні втручання 60 воїнам – учасникам бойових дій.

Сьогодні у нашій клініці  почесний президент Асоціації Імплантологів Украиїни, Президент Національної Спілки Стоматологів України пан Мирон Угрин, якому ми адресували питання, які найчастіше чуємо від хлопців, що телефонують та пишуть через соц.мережі до нашої клініки:

Як потрапити бійцям, учасникам бойових дій, які потребують стоматологічної допомоги потрапити до подібних програм? Куди стукати?

       Повинен констатувати, що жодного єдиного центру, який би приймав та координував ці звернення, на жаль, не має. Взагалі ми не знаємо сьогодні навіть скільки осіб потребують стоматологічного лікування, у яких об’ємах, а також хто саме із стоматологів їм може допомогти та чим саме. Саме тому, сьогодні система допомоги будується на передачі інформації від людини до людини: хтось щось десь почув, комусь передав.

Ми пробуємо запровадити єдиний інформаційний простір (платформу) через національну спілку стоматологів України. Ця спілка об’єднує 16 громадських організацій у тому числі 4 волонтерських, куди входять дієві стоматологічні асоціації, профільні асоціації: асоціація імплантологів, приватно практикуючих стоматологів, українська академія пародонтології й багато інших, але саме головне, що туди входить Асоціація силових структур, в якій перший раз за весь час різні силові відомства об’єдналися зі стоматологами з єдиною метою: створення єдиного медичного простору. Й саме сайт національної спілки мав би стати такою платформою, куди б стікалася інформація про необхідність, про те, хто и що може зробити для наших бійців та їх родин.

Ми відпрацювати це на 74 звільнених з полону, з яких я особисто курую 64 особи, але навіть на такому маленькому числі держава розписалася у власному безсиллі у координації. Закінчилося усе тим, що телефонували власне мені, – такий собі кол-центр. Але мали б організувати це інакше: Міністерство Охорони Здоров’я разом із Міністерством Оборони мали б створити  спільний центр.

На жаль, ніхто не перевіряє бійців на наявність стоматологічних проблем перед відправкою у зону бойових дій. За нашими ж даними 100% хлопців, які були обстежені нами, потребують стоматологічного втручання. Зрозуміло, що далеко не усі проблеми були набуті ними на війні. Виходить, за рахунок волонтерів хочемо підлатати те, що не було зроблено державою.

Ті маніпуляції, які сьогодні виконуються хлопцям американськими імплантологами у «Кліниці Дубнової», державні заклади не виконують, бо вони не входять у гарантований мінімум. Вчора на прес-конференції ми власне наголошували на тому, щоб Рада Національної Безпеки внесла імплантацію у гарантований мінімум, бо це є 100-відсоткове повернення функції жування, а не знімні протези, які держава гарантує військовослужбовцю. Підбір пацієнтів на сьогоднішню акцію вівся за участю військових та волонтерських організацій. Але брак інформації та систематизації працює проти нас. Тому що потребують допомоги набагато більше.  Якби існував єдиний простір, в якому виставлялася проблема, нам було б набагато простіше. Сьогодні найбільш широко використовуваним каналом комунікації є соціальні мережі. Наприклад, після мого повідомлення у соц.мережах щодо допомоги хлопцям визволеним з полону, відгукнулося трохи більше 30 лікарів, які сказали, «так, ми можемо прийняти участь та допомоги». Їх контакти у мене записані. Тому, коли хтось з військовополонених звертається до мене, я заглядаю в мою папку (яка навіть зараз зі мною), я знаю до кого звернутися, до кого скерувати людину та потім  відслідкувати результати його лікування. Я можу бути спокійним виключно тоді, коли напроти прізвища військового буде стояти відмітка про завершене лікування та чітко зазначене яке саме лікування проведене.

Розкажіть біль детально що саме відбувається в рамках сьогоднішньої акції? Американці ставлять зубні імпланти, проте, імпланти – це ще не все. Що ж далі?

Усі акції починаються власне з того «що буде далі», адже постановка імплантату не є самоціллю. Імплантація це високоспеціалізований етап реабілітації, проте, лише етап. Адже самий головний спеціаліст на цьому шляху – це ортопед. Ортопед має прийняти людину, вивчити її ситуацію, спланувати оптимальне лікування, дати завдання хірургу-імплантологу (власне те, що сьогодні ми зробили американцям, ми поставили їм завдання), вони виконують свій етап. Далі, пацієнтів ведуть лікарі та клініки по яким розподілені ці пацієнти.

«Клініка Дубнової» взяла на себе координацію й простеження усіх тих, кому поставлять імпланти у її поліклініці. «Клініка Дубнової» має представити докази завершеної реабілітації (протезування підтверджене фотографіями, рентгенами) хлопців. Інколи реабілітація може займати й рік й півтора, тому моніторинг дуже важливий. Проте навіть після цього робота не закінчується, адже потрібно проходити проф.огляди. Й ось тут завдання держави пояснити усім демобілізованим, пораненим і т.д. як їм діяти далі, адже ми можемо зробити якійсь етап, але ми не можемо вести увесь об’єм повторних відвідувань, адже це шалений об’єм роботи. Тому, на кожному етапі держава мусить сказати яку суму вона виділяє на кожного бійця, але вона не може нічого не робити.

 IMG_7102 Имплантологи_1 Имплантологи_2 Имплантологи_3 Имплантологи Имплантологи_5Имплантологи_4

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Надіслати