Герметизація фісур постійних зубів

You are here:

Герметизація фісур – один з основних методів профілактики карієсу на постійних зубах у дітей.

Що ж таке герметизація фісур❓
Фісури – це анатомічні поглиблення (ямки, борозни) на жувальній поверхні зубів

Це найбільш вразливі ділянки для виникнення карієсу, оскільки там скупчуються залишки їжі, накопичується наліт, а мікроби в таких умовах активно розмножуються, виділяють кислоту, яка й є причиною карієсу.

Після прорізування молярів (жувальні зуби) у віці 5-6 років зуби ще не досить міцні, але дуже сприйнятливі до зовнішніх чинників. Саме у фісурах починається карієс. Погіршує ситуацію й те, що у віці 6-7 років гігієна порожнини рота дитини іноді не ідеальна. Звідси й високий ризик розвитку карієсу у фісурах.

Герметизація – це запечатування анатомічних заглиблень на зубах, яке роблять спеціальним пломбувальним матеріалом. Ми радимо “запечатати” входи в фісури, якщо постійні зуби нещодавно повністю прорізалися:
✅у віці 6-8 років герметизують моляри (шістки);
✅у 9 -11 років – премоляри (четвірки та п’ятірки);
✅у 12-13 років – другі моляри (сімки).

Як відбувається процедура❓
Вона абсолютно безболісна і комфортна для дитини. Фісури очищаються від нальоту і трохи розкриваються для кращого проникнення матеріалу.
Потім на зуб встановлюють кофердам (​​латексний платок, який ізолює зуб) та наносять герметик – рідкий матеріал з високим вмістом фтору. Після цього засвічують фотополімерною лампою, щоб матеріал став твердий, а далі просто полірують зуб. Швидко, безболісно, ​​без анестезії.

Результат – все входи у поглиблення заблоковані, наліт не скупчується, залишки їжі не застряють, а дитина легко очищує їх зубною щіткою.

Така комфортна та безпечна процедура збереже зубки вашої дитини здоровими.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Надіслати