Телефони:

(044) 333 49 37Клініка на Антоновича, 28(044) 333 73 21Клініка на Коновальця, 31

Зворотній зв'язок
Київ,вул. Антоновича, 28Пн-Нд 09:00-21:00вул. Коновальця, 31Вт-Пт 9:00-21:00Сб-Нд 10:00-18:00
Карта проїзду

Зубна нитка – навіщо вона потрібна і як часто треба користуватися флоссом?

ByNatalka

Зубна нитка або флосс - чи треба користуватися? Які бувають зубні нитки, як правильно ними користуватися та як часто це треба робити? - наш стоматолог-гігієніст Оксана Писаренко продовжує рубрику "Гігієна зубів в питаннях і відповідях"

floss1Зубна нитка - це друге за важливістю засіб гігієни. Якщо зубна щітка чистить зуби з зовнішньої і внутрішньої сторін, то нитка - між зубами. Вона очищає міжзубні проміжки, йдучи в десневую борозну, глибина якої становить до 1мм. Тобто зуб не "приварений» по краю до ясен, саме тому важливо використовувати зубну нитку, вона допомагає дістати і прибрати з цього зазору бактеріальний наліт, що перешкоджає виникненню карієсу і кровоточивості ясен.

Які бувають нитки, як їх вибрати?

Найрізноманітніші, але для щоденного використання можна вибрати саму звичайну у котушці. Або, наприклад, використовувати флосс-Пікс - пластикові палички, що нагадують шпажки, із закріпленою ниточкою. Дуже зручно користуватися ними для доступа до далеких зубів, якщо немає пломб, мостів, брекетів. Вони бувають ароматизовані, і це відмінний варіант для підлітків. Більш того, здаю лайфхак: підліткам, які традиційно не люблять чистить зуби, мами можуть підсовувати такі флос-пікс або сухі зубні щітки, поки ті, наприклад, дивляться телевізор або грають у відеоігри. Мамі залишається тільки викинути використаний флос або помити щітку. Якщо таким чином чистити зуби по-сухому, виходить чудовий результат.

sdgdjgkЄ ще суперфлосси - це спеціальна зубна нитка, призначена для очищення мостів і імплантатів, а також при наявності брекетів. У такого флосса є «водій», за допомогою якого нитка заводиться під міст, виймається з іншого боку і таким чином прочищає простір під мостом.

Яка різниця між нитками в залежності від ціни?

Та, що дорожче, буде менше чіплятися. Але є, звичайно, і маса маркетингових «фішок», які просто роблять товар дорожче. Наприклад, флос, просочений фтором. Що може зробити флос за тих 30 секунд, поки ви чистите зуби, для мене залишається загадкою.

Як правильно користуватися зубною ниткою та іншими засобами гігієни?

Чистити зуби потрібно двічі на день: вранці та ввечері. Спочатку рекомендується прополаскати рот водою та за допомогою нитки очистити простір між зубами, прибрати наліт і залишки їжі. Нитка вводиться між зубами, потім притискається до поверхні зуба і робиться 4-5 рухів вгору і вниз. Рухи вперед-назад необхідні для того, щоб прибрати залишки їжі. Потім чистимо зуби зубною щіткою з пастою. Бажано користуватися ниткою двічі в день, але якщо можливості немає, то хоча б перед вечірнім  чищенням зубів. Пам'ятайте: доглядати за зубами простіше і дешевше, ніж лікувати їх у стоматологів.