Телефони:

(044) 333 49 37Клініка на Антоновича, 28(044) 333 73 21Клініка на Коновальця, 31

Зворотній зв'язок
Київ,вул. Антоновича, 28Пн-Нд 09:00-21:00вул. Коновальця, 31Вт-Пт 9:00-21:00Сб-Нд 10:00-18:00
Карта проїзду

Як привчити дитину чистити зуби регулярно?

ByNatalka

Це питання хвилює більшість батьків. Лікарі-стоматологи дитячого відділення Клініки Дубнової діляться професійними рекомендаціями і особистим досвідомb54f52db56838dc531897e49352140c6

По-перше: батьки повинні показувати приклад і самі щоранку і щовечора чистити зуби. Адже діти копіюють поведінку батьків. Якщо батьки самі не дуже регулярно чистять зуби, то вони ніяк не зможуть пояснити дитині, навіщо йому це робити. Це дуже важливий момент. Можна перетворювати чистку зубів в гру, в квест, в розвагу. Друге: є загальне правило, що щітку потрібно міняти раз в три місяці. Але важливіше інше: щетинки на щітці повинні стояти рівно. Якщо більше третини щетинок зігнулися, то щітка вже не буде робити свою роботу ефективно. Оскільки діти люблять жувати щітки, то її може вистачати всього на 2-3 тижні. Тому з метою економії можна купити дві однакові щітки: одну для чищення, а іншу - щоб дитина могла її пожувати. Третє. Сьогодні ринок пропонує щітки з мелодіями, з улюбленими героями і мультперсонажі, з лампочками, які блимають протягом двох хвилин, які необхідні для чищення зубів. Загалом, вивертів маса, просто знайдіть той варіант, який сподобається вашій дитині. Четверте. Підберіть зубну пасту з таким смаком, який буде подобається вашій дитині. Звичайно, поки дитина зовсім невелика, ця процедура може не подобатися зовсім. Тому часто батьки говорять, що не хочуть засмучувати і травмувати дитину чищенням зубів. На це я говорю так: Є діти, які не люблять воду, але ми їх все одно купаємо. Або якщо дитина потягне в рот брудні руки, мама навряд чи дозволить йому це і піде їх мити, навіть якщо дитина буде незадоволена. Так само і у випадку з чищенням зубів: хвилинка неприємності забезпечує роки здорових зубів.

Не завжди діти погоджуються з доводами дорослих ...

Дійсно, тому в таких ситуаціях хороші всі методи: мультики, іграшки, ігри, в загальному, будь-які танці з бубнами. Непогано працюють щоденники чистки зубів, в який дитина після кожної чищення вклеює наклейку, і коли збере якусь кількість, то отримує нагороду. Якщо це стає розвагою, то домовлятися виходить простіше. По своєму особистому досвіді скажу, що дитину не завжди можна вмовити чистити зуби, що віна може тікати і всіляко чинити опір, але потрібно шукати способи домовитися, тому що чисті зуби - це здорові зуби.

Читайте ще:

Як вибрати зубну щітку і пасту для дитини

Як правильно чистити зуби дітям?