Телефони:

(044) 333 49 37Клініка на Антоновича, 28(044) 333 73 21Клініка на Коновальця, 31

Зворотній зв'язок
Київ,вул. Антоновича, 28Пн-Нд 09:00-21:00вул. Коновальця, 31Вт-Пт 9:00-21:00Сб-Нд 10:00-18:00
Карта проїзду

Як правильно чистити зуби? – інтерв’ю Олега Ковнацького для журналу «Мой ребенок»

ByNatalka

Як правильно чистити зуби? - наш Олег Леонідович Ковнацький відповідає на запитання батьків для журналу "Мой ребенок"

Здавалося б, ми - батьки - дорослі люди і вже точно вміємо чистити зуби. Запитувати лікаря про таке освіченій людині, яка має дитину, як-то соромно ... Чи згодні! Але ми не посоромилися і розпитали Олега Ковнацького, завідувача дитячим відділенням Клініки Дубнової, про всі нюанси. Вчіться самі і вчіть дітей!

moy rebenok-coverПерший візит до дитячого стоматолога повинен відбутися з появою першого зуба - орієнтовно в 6-7 місяців. Але не пізніше 1 року. На цьому етапі лікар зможе оцінити стан твердих тканин тимчасових зубів і, якщо тканина сформована недостатньо міцною, спланувати і провести профілактичні процедури, щоб запобігти руйнуванню зубів.
На жаль, ми часто зустрічаємо ситуації, коли через те, що тканини сформувалися недостатньо міцними, а профілактичні процедури не були проведені, вже до 1,5-2 років тимчасові зуби піддаються серйозним руйнуваням і вимагають значних лікувальних процедур. Профілактичні візити ми рекомендуємо проводити 1 раз в 3-4 місяці. Цей період дозволяє дитячому стоматолоуа виявити ураження на ранніх етапах і усунути його за допомогою профілактичних або лікувальних процедур невисокої складності. А також проконтролювати та скоригувати індивідуальну гігієну, яка є основою стоматологічного здоров'я і успіху стоматологічного лікування, та відповісти на найважливіші питання батьків.

ЧИСТИТИ ЗУБИ ДО ЗАВТРАКА АБО ПІСЛЯ?
У питанні, коли треба чистити зуби, думки розділилися. До сих пір ведуться баталії (особливо це стосується ранкової чищення) - до або після їжі. В обох випадках є раціональні моменти, і кожну версію підтвердити або спростувати проблематично.
 - На користь того, що вранці треба чистити зуби до їжі, говорить той факт, що сама їжа не є причиною карієсу, а мікроби використовують їжу для того, щоб потім починати і розвивати патологічні процеси в порожнині рота.
 - Якщо ми вранці цих мікробів сміли щіткою, то їжа, яка потрапляє в порожнину рота, не викликає ніяких проблем.
 - Версія про необхідність чищення зубів після сніданку також має місце - залишки їжі можуть нашкодити стану зубів. Але фахівці зійшлися на тому, що чистити зуби або до, або після їди - це однозначно краще, ніж не чистити їх взагалі.

moy rebenok-page

ЧИСТИТИ ЗУБУ ПЕРЕД СНОМ ОБОВ'ЯЗКОВО?
Вечірня чистка потрібна - вона проводиться після останнього прийому їжі. Після вечірнього чищення ми намагаємося не вживати нічого, крім води. Але звичайно, у дітей бувають різні моменти, і я, будучи батьком чотирьох дітей, це прекрасно знаю й розумію, коли після всіх вечірніх процедур - купання, казок і 100 разів «На добраніч!» - дитині терміново потрібно поїсти.
 - У моїй батьківської практиці є 2 продукту, які можна дати після чистки зубів, не роблячи цього заново. Це морквина і огірочок - кількість фруктози в цих овочах відносно невелика, а очищаючі властивості досить високі. Якщо ж хочеться з'їсти щось інше, рекомендую повторно почистити зуби.
 - Є думка, що зуби треба чистити після кожного прийому їжі. Але якщо чистити якісно вранці і ввечері, а після інших прийомів їжі дитина буде полоскати рот або запивати питною водою, то цього буде достатньо для того, щоб зуби були чистими і здоровими.

ЗУБНА ЩІТКА МАЛЮКА
Зубна щітка дитини повинна бути м'якою або дуже м'якою. Ера жорстких щіток або середньої жорсткості вже йде, тому що ними дуже просто травмувати ясна і навіть емаль.
 - Дитячі зубні щітки для самих маленьких зазвичай дуже м'які і досить делікатні по відношенню до ясен, з яких тільки почали з'являтися тимчасові зубки.
 - Крім м'якості потрібно, щоб щітка була з невеликою голівкою і невисокою щетиною. До 5-6 років батьки самі чистять зуби дитині, і тільки після 6 років діти чистять самостійно, а батьки контролюють процес. Тому що до 6 років дрібної моторики дитини недостатньо, щоб якісно почистити зуби.
 - Якою має бути щітка - ручною, звуковию або електричною? Скажу просто - звичайною ручною мануальною зубною щіткою можна зробити все те ж саме, що й електричною або звуковию. Але потрібно більше зусиль і більше часу.
 - Найефективнішою вважається звукова електрощітка, оскільки техніка очищення електричної щіткою простіше, а частота мікрорухів значно більше, ніж при використанні ручной щітки.
З іншого боку, якщо зуби знаходяться ще на етапах прорізування, то, використовуючи електричну щітку, можна випадково травмувати ясна або ж дитина може злякатися звуку щітки. Починайте зі звичайної щітки, а потім можна перейти на електричну.

ЗУБНА ПАСТА ДЛЯ ДИТИНИ
З фтором або без фтору, доросла чи дитяча, з добавками або без добавок, гелева або звичайна?
У дитячій стоматології додаткові компоненти у пасті потрібні, але в певній кількості. 

 - Основну увагу слід приділити мінералізуючим компонентам - фосфору, кальцію і фтору, які допомагають зміцнювати зуби тимчасові та постійні, які ще не остаточно сформовані.
 - Дитячі пасти, як правило, не містять більше 1000 одиниць фтору. Ці одиниці позначаються латинськими літерами ppm і вказані на тюбику або упаковці. Пасти, що містять менше 500 pрm, слабоефектівні, оптимально від 500 до 1000 pрm.
 - Кількість зубної пасти повинно бути не більше рисового зернятка. Цього достатньо, щоб якісно очистити зуби і не нашкодити дитині, якщо вона проковтне пасту (а часто саме так і відбувається). Також є дослідження про те, що амінофторид (оптимальне поєднання фтору) високоефективний в складі зубної пасти.