м.Київ, вул.Антоновича 28

Пн-Пт 09:00 - 21:00
Сб,Нд 10:00 - 18:00

Карта проїзду

Вирощування пульпи в зубі можливе вже сьогодні! *

Bysergey

У 2001 році японські вчені Шин-ічі Яавайа (Shin-ichi Iwaya), Мотохіде Ікава (Motohide Ikawa) та Мінору Кубота (Minoru Kubota) опублікували опис клінічного випадку, в якому йшлося про те, як їм вдалося виростити тканину, подібну на пульпу в мертвому зубі. Це викликало інтерес інших дослідників, і ця тема швидко почала розвиватися. Процедуру назвали «реваскуляризація пульпи», далі з'явилися й інші назви: регенерація пульпи або regenerative endodontic procedure (REP).

Пульпа зуба (лат. рulpis dentis) - це пухка волокниста сполучна тканина, яка заповнює порожнину зуба і має велику кількість нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин. Саме завдяки пульпі зуб отримує харчування (і таким чином живе), відчуває гаряче і холодне. Запалення пульпи зуба - пульпіт (не фахівці називають його «запаленням нерва») - викликає сильний зубний біль.

У 2013 році в "Клініка Дубнової "Стоматолог і Я" (м. Київ) звернулися батьки 8-річної Олександри зі скаргами на неможливість вилікувати передній різець (21 зуб) після отриманої травми. Оскільки корінь зуба не встиг сформуватися, то в поліклініці при НМУ імені О.О. Богомольця (м. Київ) спробували провести процедуру апексогенезу - спеціальну процедуру, яка стимулює подальший розвиток кореня зуба. На жаль, процедура не дала очікуваного результату. Далі батьки звернулися в приватну стоматологічну клініку Києва, де в зубі дівчинки пробували провести процедуру пломбування несформованого кореня (апексифікацію). Однак, і ця процедура виявилася нерезультативною: матеріал не застиг і вимився через недорозвиненість кореня зуба (зі слів лікаря). Після цього батькам дитини запропонували просто видалити зуб.

1

Проте, батьки були готові боротися за Сашин зубчик до кінця, і продовжили пошук фахівців, які могли б допомогти їхній дитині. Так, один із знайомих порекомендував їм звернутися в «Клініка Дубнової "Стоматолог і Я" (м.Київ) до лікаря-ендодонтиста Подільчук Д.В. Уважно вивчивши цей випадок, Денис Вікторович запропонував батькам Олександри спробувати провести на той момент «експериментальну процедуру» реваскуляризації (вирощування пульпоподібної тканини зуба). В той час цю процедуру проводило лише кілька лікарів у світі.

Незважаючи на багаторічні дослідження, реваскуляризація (вирощування пульпоподібної тканини зуба) - все ще порівняно нова процедура, особливо для України. На сьогодні цей вид лікування входить у протоколи Американської Ендодонтичної Асоціації (AAE Clinical Considerations for a Regenerative Procedure) і практикується в світі серед юних пацієнтів у зубах із незавершеним розвитком. Реваскуляризація зуба, рекомендована та чудово реалізована 8-річній Олександрі лікарем Подільчуком Д.В., пройшла відмінно. На черговому огляді контрольні знімки підтвердили успішне завершення процедури, й ось уже 4 роки Олександрі служить зуб, доля якого була під питанням.

У світовій ендодонтичній літературі опубліковано вже понад тисячу випадків успішного проведення цієї процедури, одна з яких була успішно проведена в «Клініці Дубнової "Стоматолог і Я" (м. Київ). Сподіваємося, що ця процедура отримає своє широке поширення і розвиток, й може бути успішно перенесена з дитячої стоматології у дорослу.

[caption id="attachment_10828" align="alignnone" width="199"]Зуб до лікування Зуб до лікування[/caption] [caption id="attachment_10829" align="alignnone" width="218"]Зуб через 4 роки після лікування Зуб через 4 роки після лікування[/caption]
* Тканини подібної пульпи зуба