Телефони:

(044) 333 49 37Клініка на Антоновича, 28(044) 333 73 21Клініка на Коновальця, 31

Зворотній зв'язок
Київ,вул. Антоновича, 28Пн-Нд 09:00-21:00вул. Коновальця, 31Вт-Пт 9:00-21:00Сб-Нд 10:00-18:00
Карта проїзду

Сріблення в дитячій стоматології

Bysergey

Нашим дитячим стоматологам досить часто доводиться відповідати на питання: "Чи проводимо ми дітям процедуру сріблення молочних зубів?" Цікаво, що коли батьки чують відповідь "НІ", то в їх голосі спочатку відчувається нотка розчарування, але потім, у процесі розмови з дитячим стоматологом, розчарування дає місце розумінню. Хотілося б розповісти, про що саме ми говоримо з батьками в такій ситуації.

Що таке сріблення зубів? Сріблення зубів - це метод лікування початкового і поверхневого карієсу тимчасових (молочних) зубів, при застосуванні якого зуби набувають характерного чорного кольору, який "відчистити" в подальшому може тільки досвідчений стоматолог. На цьому обговорення доцільності та актуальності сріблення молочних зубів можна було б і завершити, але... Справа в тому, що початковий та поверхневий карієс молочних зубів стає причиною звернення до дитячого стоматолога досить рідко. Він має вигляд білої плями на зубі або ледь помітного дефекту в межах емалі зуба. Частіше батьки звертаються до дитячого стоматолога, коли емаль вже зруйнована і карієс вразив дентин молочного зуба, який відрізняється кольором від емалі, тому порожнина стає помітною, але сріблення в таких ситуаціях вже не показане. Інша справа, що трапляються ситуації, коли в звязку зі складною поведінкою дитини і неможливістю проведення якісного лікування за показаннями, сріблення молочних зубів застосовується для того, аби зробити "хоч щось" дитині, яка не хоче зовсім нічого. Але ж використання сріблення  за межами показань втрачає свій сенс, натомість може бути навіть шкідливим.

2. До лікування збільшено3. Після препарування уражених тканин
До лікування (збільшено)Після препарування уражених тканин

Чому ми у нашій дитячій стоматологіі (дитяче відділення «Клініки Дубнової «Стоматолог і Я», м. Київ) не використовуємо сріблення?

1) Перш за все, сьогодні існує значна кількість більш ефективних, ніж сріблення зубів, методів лікування початкового та поверхневого карієсу тимчасових зубів, які мають значно менший вплив на естетику обличчя дитини. Це, наприклад, фторування - коли на молочні зуби дитини наносять фтористий (як правило, безбарвний) препарат, який стабілізує і укріплює уражені тканини зубів. Якщо карієс у межах поверхневого або початкового, то ця методика так само ефективна, як і сріблення.

2) По-друге, у деяких ситуаціях сріблення може бутинавіть шкідливим. Про що йдеться? Якщо дефект твердих тканин молочних зубів пішов глибше поверхневого карієсу, і таке ураження "посріблили", процес може прогресувати (і, як правило, так і відбувається), не зважаючи на проведені процедури. Але батьки бачать при цьому чорні "поліковані" зуби і вважають, що все гаразд. І замість того, аби намагатися провести якісне лікування, допускають прогресування процесу руйнування зубів дитини.

3) Як би ми, дорослі, собі не думали, а естетика для дитини, як і для нас, -  дуже важливий аспект! Це окрема велика тема для розповіді, і можна довго дискутувати, чи потрібна дитині біленька посмішка, чи чорні зуби її не зіпсують... Але те, що естетика посмішки впливає на її психо-емоційний стан, відкритість, комунікабельність, соціалізацію - це підтверджений факт. Більшість діток, які звертались за лікуванням після сріблення, як правило, неохоче посміхалися, мали труднощі в спілкуванні з однолітками. І якщо можна уникнути такої ситуації, ми саме так і намагаємось зробити, адже з діток, які неохоче посміхаються, виростають такі ж дорослі, і не хочеться людині, яка тільки формується психологічно, з юного віку давати вагомий привід для комплексів у майбутньому.

[caption id="attachment_11103" align="alignleft" width="300"]4. Реставрація Після реставрації[/caption]

На підтвердження усього вищевикладеного хочемо поділитися з Вами ось такою історією, яка нас сильно надихнула дарувати дітям іще більше сяючих біленьких посмішок. Розповідає голова дитячого відділення «Клініка Дубнової «Стоматолог і Я», дитячий стоматолог Ковнацький О.Л.:

«Прийшов якось до нас у гості (так ми називаємо наш дитячий стоматологічний прийом) юнак 5,5 років, Федір. Мама відразу запитала: "Головне питання у нас, звичайно ж, не це, але все-таки: з передніми зубами вже нічого не можна зробити? Можна їх хоч трішечки почистити?" Я запитав, що трапилося, а мама сумно розповіла історію про те, як Федір рік тому був без неї в селі, й там, на огляді у стоматолога, запропонували посріблити зуби, щоб "зміцнити" їх. Так і зробили. Мама каже, що, коли побачила "укріплені" зуби Феді, три дні плакала. Одногрупники Федора теж не оцінили "укріплені" зуби: назвали його "чорнозубим" і "чорноротим". Тому Федя після такого "зміцнення" зубів зовсім перестав посміхатися. І маленький пацієнт, і його мама були незадоволені. Чому? Зуби після сріблення стають чорними, і прибрати цю чорноту в домашньому режимі неможливо. Федір до стоматологічного прийому ставився дуже обережно, навіть, можна сказати, зі страхом. Але я йому пообіцяв зробити зубки білими, і це дуже надихнуло хлопчика. Це ще раз доводить важливість естетики для дітей: щоб мати білі зуби, діти долають свої страхи! І нам усе вдалося!

Реакція мами: "Що це?! Як ви це зробили!? Як таке можливо?!? Я і не думала, що так можна зробити!!!" Далі звинувачення в чаклунстві і питання про те, чи не стануть зуби знову чорними опівночі, як у казці про Попелюшку? А прощаючись із лікарем, мама радісно заявила, що готова платити будь-які гроші за зроблене.

Коли Олег Леонідович "здавав" роботу Федору, демонструючи на екрані фото «до», «під час» та «після», холпець постійно чіпав свої зуби і сам намагався якось їх побачити, і навіть коли йому вручили дзеркало, все одно продовжував чіпати зуби руками так, ніби не вірив, що це насправді у нього в роті. На наступних контрольних оглядах мама сказала нам, що Федір два тижні практично з ранку до вечора ходив із широкою посмішкою, і ховалася вона тільки коли Федя засинав.

У роботі дитячого відділення "Клініки Дубнової "Стоматолог і Я" ми використовуємо ефективніші й більш естетичні методи, ніж сріблення зубів. Тому що ми за здорові посмішки та щасливих дітей!
serebr1serebr2