Телефони:

(044) 333 49 37Клініка на Антоновича, 28(044) 333 73 21Клініка на Коновальця, 31

Зворотній зв'язок
Київ,вул. Антоновича, 28Пн-Нд 09:00-21:00вул. Коновальця, 31Вт-Пт 9:00-21:00Сб-Нд 10:00-18:00
Карта проїзду

Наш девіз: «Чистота та стерильність передусім!»

Наше багаторічне розуміння того, що стерильність є однією з найважливіших умов лікування, що за значенням можна порівняти з його результатом, виражається у високих стандартах, які ми пропагуємо в нашій стоматологічній практицій не тільки.

За допомогою цієї статті ми хочемо звернути увагу наших клієнтів на спосіб, у який ця стерильність досягається.

У нас немає секретів від наших клієнтів!

Розповімо докладніше про те, чому наші клієнти можуть бути повністю впевненими в результаті та спокійними, довіряючи нам турботу про свої зуби.

Наш непорушний принцип №1 звучить так: використовувати максимальну кількість одноразових інструментів і матеріалів.

Це і рукавички, і серветки (фото 1), й інструменти для препарування, лікування та полірування зубів, голки, системи для комп'ютерної анестезії (фото 3–4), слиновідсмоктувачі, хустки кофердама тощо.

IMG_9665IMG_9667 (1)

Фото 1–2. Приклади одноразових витратних матеріалів, що використовуються в клініці

Усе, що можна використовувати один раз, ми використовуємо один раз (у тому числі матеріали для хірургічних процедур і проходження зубних каналів).

IMG_5876IMG_9617

Фото 3–4. Апарат системи комп'ютерної анестезії Wand й одноразова система з голкою до нього

Наш непорушний принцип № 2: всі інструменти багаторазового використання проходять ретельну багатоступеневу обробку.

Ось як це відбувається.

1. Передстерилізаційна обробка інструментів

У кабінеті кожного лікаря-стоматолога нашої клініки є індивідуальна маркована відповідним чином ємність для попереднього замочування використаних інструментів (фото 5). Для замочування ми використовуємо спеціальні дезінфікуючі розчини компанії «Лізоформ».

IMG_5872

Фото 5. Індивідуальна ємність для замочування інструментів

Час експозиції розчину становить від 30 до 60 хвилин. Заміна дезрозчину проводиться за регламентом документації виробника. Це попередній етап очищення та дезінфекції використаного інструменту. Але це тільки перший крок...

2. Мийка інструменту в медичному термодезінфекторі

На наступному етапі асистент лікаря доставляє ємність із замоченим і витриманим у розчині інструментом до стерилізаційної, де встановлено термодезінфектор(професійна миюча машина MELAG MELAtherm 10, фото 6–7) – найкраще професійне обладнання від німецького виробника.

IMG_9645IMG_9675

Фото 6–7. Найкращий професійний термодезінфектор MELAG MELAtherm 10 зовні та інструментарій, розміщений всередині

Попри те, що зовні машина дуже схожа на звичну нам посудомийку і використовує подібний принцип миття інструменту – видалення всіх забруднень шляхом багаторазової обробки струменем рідини під тиском, – вона має дві важливі відмінності:

  • для миття інструменту використовується одразу три спеціальні дезінфектанти (!), подача яких розділена в часі (фото 8);
  • інструмент додатково очищується ультразвуком.

IMG_5888

Фото 8. Три спеціальні дезінфектанти для термодезінфектора

У машині використовуються спеціальні цикли, які варіюються залежно від типу інструменту та повноти завантаження. Середня тривалість циклу миття становить 1,5–2 години. До речі, за даними на кінець 2017 року, таких машин в Україні не більше десяти, й одна з них встановлена в нашій клініці.Адже ми не економимо на безпеці!

Завдяки миттю ми отримуємо чистий, сухий, але не стерильний інструмент.

3. Проба на приховану кров 

Після того як машина завершила цикл миття інструментів, проводиться обов'язкова проба на приховану кров (азопірамова проба). Для цього використовуються спеціальні тести (фото 9).

IMG_5871

Фото 9. Набір реактивів для приготування проби на приховану кров

Проби беруть у різних місцях машини і з різних інструментів. Якщо хоча б одна з них виявилася позитивною (до сьогодні такого в нашій клініці ще не було), то абсолютно всі інструменти, що знаходяться в машині, перемивають спочатку, а після закінчення циклу миття беруть повторні проби за описаною процедурою.

4. Пакування інструменту в одноразові пакети з тестом на стерильність

Після цього (і тільки якщо попередній етап пройшов успішно) сухі інструменти дістають із термодезінфектора й упаковують – по одному або комплектами, залежно від їхнього типу, – в одноразові пакети, які мають тест на стерильність (фото 10–11). Персонал, який проводить виїмку інструменту з термодезінфектора й упаковує його в одноразові пакети, екіпірований для роботи зі стерильним інструментом (має одноразові рукавички та маску).

IMG_9653IMG_9663 (1)

Фото 10–11. Машина для пакування в стерильні одноразові пакети та інструменти, упаковані комплектами в одноразові пакети з тестом на стерильність

5. Автоклавування

Вимиті й упаковані інструменти стерилізуються в автоклаві (фото 12) за температури 134 °С. При цьому слід зауважити, що автоклави не однакові за своїми характеристиками. Ми використовуємо пристрій найвищого класуMELAG класу В+. Цей автоклав дозволяє забезпечити найвищий рівень стерилізації інструменту.

У разі виникнення непередбачених ситуацій (наприклад, раптове відключення електроенергії) автоклав автоматично увімкне повторний цикл стерилізації.

У спеціальному журналі ведеться суворий облік роботи автоклавів і досліджень на стерильність (фото 13).

IMG_5885IMG_5887

Фото 12–13. Один зі автоклавів і журнал обліку його роботи та досліджень на стерильність

6. Зберігання стерильного інструменту

Стерильний інструмент зберігається у стерильному ультрафіолетовому боксі в кабінетах (фото 14). Цікаво, що сучасні пакети дозволяють тримати стерильний інструмент у звичайній тумбочці до півроку.

IMG_9664 (1)

Фото 14. Один із УФ-боксів для зберігання стерильного інструменту в клініці

7. Обробка наконечників турбіни бормашини

Щоб забезпечити клієнтів індивідуальними стерильними наконечниками, стоматологічна клініка повинна мати достатній запас цих елементів. Беручи до уваги те, що сам індивідуальний наконечник турбіни є високоточним дорогим обладнанням, а цикл стерилізації кожного займає не менше 2 годин, це завдання вимагає величезних інвестицій у матеріально-технічну базу стоматології, і вона в нашій клініці є!

Коли лікар закінчує роботу з пацієнтом, асистент знімає наконечники турбіни та кладе їх у спеціальний пристрій останнього покоління KaVo QUATTRO care PLUS (фото 15–16), де вони проходять обробку внутрішньої поверхні для видалення залишків органічних речовин (обробляються та продуваються мастилом). Це необхідно для коректної роботи наконечників. Після закінчення процедури наконечники, як і решту інструментів, пакують в індивідуальні стерильні пакети та автоклавують.

IMG_5877IMG_9668

Фото 15–16. Пристрій останнього покоління KaVo QUATTRO care PLUS для обробки наконечників турбіни та наконечники турбіни всередині установки KaVo QUATTRO care PLUS

8. Що відбувається зі слиновідсмоктувачами

Ми використовуємо одноразові системи слиновідсмоктувачів – трубочки, через які виводиться слина. А відвідні трубки обробляємо спеціальними дезрозчинами в кінці кожної робочої зміни. Крім того, двічі на тиждень ми додатково промиваємо системи спеціальним дезінфікуючими засобами Oratol, MD 55 та OrtoCup, які залишаємо на ніч (фото 16).

IMG_9639

Фото 16. Розчини та дезінфікуючі засоби для обробки систем слиновідсмоктувачів

Асистент, який приходить на роботу в ранкову зміну, промиває систему слиновідсмоктувача водою, видаляючи таким чином дезінфікуючий засіб.

9. Обробка поверхонь 

Усі робочі поверхні в кабінеті лікаря після кожного пацієнта обробляють дезінфікуючими засобами. Також і лікар, і асистент проводять відповідну обробку (миття) рук (фото 16–17).

IMG_9626IMG_9669 (1)

Фото 16–17. Засоби, таймер і правила обробки рук у кабінетах клініки

І лікар, і асистент працюють виключно в одноразових рукавичках!

10. Кварцування приміщення 

Кварцування приміщень перш за все спрямоване на боротьбу зі стафілококовою інфекцією. Кожен кабінет у нашій клініці оснащений сучасними кварцовими лампами (фото 18) і піддається кварцуванню тричі на день: вранці (перед початком робочої зміни), протягом перезмінки (приблизно в обідній час) і після закінчення використання кабінету (ввечері).

2_10

Фото 18. Кварцова лампа в одному з кабінетів клініки

11. Переробка використаних інструментів і матеріалів

Рукавички, відпрацьований колючий і ріжучий одноразовий інструментарій, усі матеріали, пов'язані з кров'ю (ватні тампони, марлеві серветки тощо), та інший матеріал підлягає утилізації. Їх складають у спеціальні ємності (фото 19) і пакети, обробляють спеціальним дезінфікуючим засобом, і двічі на тиждень спеціалізована (ліцензована) компанія вивозить їх у спеціальній тарі для утилізації (спалювання).

IMG_5872_1

Фото 19. Спеціальна ємність для збору колючого і ріжучого інструментарію в одному з кабінетів клініки

Саме тому що ми ставимося до процедури стерилізації дуже відповідально, трапляються ситуації, коли ми просимо пацієнтів зачекати, щоб ми могли завершити процес очищення і дезінфекції(з цієї ж причини іноді наші клієнти помічають у кабінеті лікаря специфічний запах).

Дякуємо нашим клієнтам за розуміння!

Логічним наслідком наших зусиль у сфері чистоти стало те, що 26 квітня 2016 року клініка отримала почесний статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», що підтверджує зразковий рівень дотримання санітарно-гігієнічних стандартів у нашому медичному закладі.

34

* заданими на кінець 2017 р.

Шановні клієнти!

Де б ви не знаходилися: у косметолога, перукаря, фахівця з манікюру чи педикюру, стоматолога чи іншого лікаря, фахівець зобов'язаний відкрити при вас стерильний набір інструментів.

Не соромтеся цікавитися тим, як саме стерилізують інструменти, адже кожен заклад, який себе поважає, не лише не образиться на ваше запитання, але й із радістю та гордістю, як у нашій клініці, продемонструє вам весь процес, від початку до кінця.

Будьте здорові та впевнені у своїй клініці!