Телефони:

(044) 333 49 37Клініка на Антоновича, 28(044) 333 73 21Клініка на Коновальця, 31

Зворотній зв'язок
Київ,вул. Антоновича, 28Пн-Нд 09:00-21:00вул. Коновальця, 31Вт-Пт 9:00-21:00Сб-Нд 10:00-18:00
Карта проїзду

Комп’ютерна томографія зубів

Побачити усі ціни >>

Комп'ютерна томографія є невід'ємною діагностичною послугою сучасної стоматологічної клініки.

«Клініка Дубнової «СТОМАТОЛОГіЯ» завжди тримається в авангарді стоматологічних технологій і методів, пропонуючи діагностичні дослідження на комп'ютерному томографі. Це забезпечує клієнтам клініки комфортні умови лікування.

Коли потрібна комп'ютерна томографія зубів?

 • Комп'ютерна томографія, або КТ,зубів проводиться, коли потрібно побачити анатомічні особливості будови зубів (наприклад, діагностувати наявність/відсутність і положення зубів мудрості, які ще не прорізалися), зачатків зубів, зубних коренів, каналів і стану кісткової тканини щелеп, а також для підтвердження попереднього діагнозу.

 • КТ використовують і при лікуванні ясен для оцінки рівня кісткової тканини.

 • При неправильному положенні зубів КТ роблять до початку ортодонтичного лікування з метою візуалізації розташування коренів і ретинованих зубів.

 • У разі травми щелепно-лицевоїділянки КТ показує переломи кісток, зміщення щелепи, пошкодження коренів зубів й інші проблеми, які неможливо виявити при візуальному огляді.

 • При лікуванні каналів зуба КТ використовують для пошуку додаткових каналів, діагностики запальних процесів, оцінки якості попереднього лікування й особливостей анатомії перед початком лікування.

 • КТ приходить на допомогу лікарю в разі новоутворень у ротовій порожнині, дозволяючи оцінити розмір і поширеність вогнища запалення.

 • При плануванні хірургічного втручання КТ дозволяє оцінити анатомічні особливості конкретної зони та спрогнозувати тривалість й обсяг операції.

Результати дентальної комп'ютерної томографії використовують у терапевтичному, хірургічному, ортопедичному, ортодонтичному лікуванні й у дитячій стоматології.

Комп'ютерна томографія (КТ) зубів є етапом комплексної діагностики. Маючи у своєму розпорядженні точні дані, команда фахівців визначає всі наявні проблеми лікування. Проте дані КТ стануть у пригоді не тільки стоматологам. Наприклад, знімок гайморових пазух може бути корисним на огляді в отоларинголога (лора).

Якроблять комп'ютерну томографіюта чи потрібно до неї готуватися?

При проведении компьютерной томограммы используется тот принцип, что мышцы, мягкие ткани и кости нашего организма по-разному пропускают рентгеновские лучи. Рентгеновский луч проходит сквозь тело и улавливается специальным детектором. Компьютер записывает сигналы, поступающие с детектора, превращая их в серию снимков, на основании которых компьютер строит 3D модель – компьютерную томограмму.

Сама процедура сканирования абсолютно безболезненная и длится 0,7 – 19 сек. (в зависимости от вида исследования) и не требует никакой подготовки.

Результат исследования в цифровом виде может быть записан на любой цифровой носитель (диск, флешку) или загружен на файлообменник.

Ком’ютерна томографія ґрунтується на тому, що м'язи, м'які тканини й кістки нашого організму по-різному пропускають рентгенівські промені. Рентгенівський промінь проходить крізь тіло і вловлюється спеціальним детектором. Комп'ютер записує сигнали, що надходять від детектора, перетворюючи їх на серію знімків, на підставі яких комп'ютер будує 3D-модель – комп'ютерну томограму.

Сама процедура сканування абсолютно безболісна, триває 0,7–19 сек. (залежно від виду дослідження) і не вимагає від пацієнта спеціальної підготовки.

Результат дослідження у цифровому форматі може бути записаний на будь-який цифровий носій (диск, флешку) або завантажений на файлообмінник.

Комп'ютерна томографія(КТ)дозволяє:

 • побачити зуби, які ще не прорізалися, та оцінити їхній стан (це дуже важливо, наприклад, при плануванні ортодонтичного лікування);
 • виявити новоутворення й роздивитися їхню структуру, що, своєю чергою, часто позбавляє необхідності проводити додаткові, більш інвазивні діагностичні дослідження;
 • уточнити пошкодження за будь-яких травм;
 • забезпечити максимально правильне планування лікування, щоб уникнути помилок й ускладнень, а також досягти позитивних результатів у найстисліші строки;
 • візуалізути запальні процеси (гранульоми, кісти);
 • оцінити ступінь руйнування щелепної кістки;
 • з'ясувати всі характеристики кістки, щоб підібрати оптимальний для клієнта зубний імплант;
 • виявити аномалії зубів або лицевого скелета, що важливо перед початком ортогнатичного лікування.

У нашій клініці використовують комп'ютерний дентальний томограф Vatech PaX-i3D Smart – модель останнього покоління від Tech&E-Woo (Південна Корея), світового лідера у виробництві томографів.

1-02-01-61-03-01-6 1-01-01-5

Фото 1. Комп'ютерний дентальний томограф Vatech PaX-i3D Smart

Відмітні риси Vatech PaX-i3D Smart:

 • 1сканування= 2зображення. Це означає, що одне сканування дозволяє отримати не тільки зображення КТ, але й панорамне зображення. Отже, пацієнтів, яким потрібні обидва дослідження, не піддаватимуть додатковому опроміненню;

3_Pax-i3D-Smart_03

Фото 2. Одне сканування –двазображення

 • Low dose (низька доза рентгенівського опромінення) та high image quality (висока точність зображення). Томограф працює на надмалих дозах, тому цей вид дослідження практично не має протипоказань за віком (мінімальне променеве навантаження у 610 разів менше, ніж за звичайної спіральної томографії, що використовується в загальній медицині й має меншу точність);

▒БЕУМХГЙХЕ ДНГ ы облучения

Фото 3. Доза опромінення на томографі Vatech PaX-i3D Smart і стандартної (спіральної) томографії

 • менший розмір вокселя (аналог пікселя) порівняно з параметрами інших томографів, що дозволяє отримувати точніші знімки та проводити якіснішу діагностику;
 • 3D-візуалізація, завдяки якій лікар може симулювати різні процеси, наприклад процес імплантації зуба. Це, своєю чергою, допомагає досягти максимальної точності під час операції з імплантації зубів і мінімізувати можливі ускладнення. Лікар також може використовувати дані для того, щоб максимально візуалізувати й пояснити клієнтові майбутню процедуру імплантації;

3D преимущества

Фото 4. 3D-візуалізація й симулювання при імплантації зубів

 • інноваційне пристосування у формі дуги, що дозволяє лікарю отримати ширший огляд зубного ряду. Наприклад, побачити в тому числі зуб мудрості (зуб № 8), що лежить на боці (при використанні інших томографів існує велика ймовірність того, що такий зуб буде вирізаний із зображення);

3_Pax-i3D-Smart_08

Фото 5. Широкий кут огляду зубного ряду, відсутність прихованих зон.

 • найбільш точне та якісне панорамне зображення. Чітке панорамне зображення забезпечує кращу діагностику, допомагаючи скласти уявлення в тому числі про стан передніх зубів і коренів;
 • майже безшумне сканування, що здійснюється у стані стоячи та сидячи. Це особливо важливо, коли цей вид дослідження проходять діти, які можуть лякатися незвичних і гучних звуків. Жодної спеціальної підготовки комп'ютерна томографія не потребує;
 • Висока якість отриманого зображення дає масу діагностичних можливостей 

Конусно-променева комп'ютерна томографія щелеп – найбільш об'єктивний і достовірний метод діагностики в сучасній стоматології.

Перевагикомп'ютерної томографіїперед рентгеном:

 1. На відміну від рентгенівського апарата, що видає плоске (2D) зображення, після комп'ютерної томограми ми отримуємо об'ємне (3D) зображення, яке дозволяє оцінити розміри структур в усіх площинах і є більш інформативним для лікаря.
 1. При КТ ми отримуємо чіткі розміри структур, тоді як при рентгеноскопії відбувається певне спотворення розмірів внаслідок накладання зображення на лінійну площину.
 1. На рентгенівському знімку не можна побачити менш щільну кістку, тоді як на знімку КТ її видно.
 1. При виконанні рентгена трапляються випадки, коли доводиться переробляти знімок, а при КТ такі ситуації зведені до мінімуму.
 1. КТ завдяки точності (на відміну від рентгену) допоможе лікарю не пропустити запальний процес.

 

Комп’ютерна томографія (панорамний знімок)
Комп’ютерна томогрмма (КТ), 1 щелепа450 грн.
Комп’ютерна томограма (КТ), 2 щелепи750 грн.
Комп’ютерна томограма сегменту (КТ) або панорамний знімок290 грн.

Побачити усі ціни >>