Телефони:

(044) 333 49 37Клініка на Антоновича, 28(044) 333 73 21Клініка на Коновальця, 31

Зворотній зв'язок
Київ,вул. Антоновича, 28Пн-Нд 09:00-21:00вул. Коновальця, 31Вт-Пт 9:00-21:00Сб-Нд 10:00-18:00
Карта проїзду

Лікування молочних зубів

Побачити усі ціни >>

Багато батьків вважає, що лікуванням зубів у дитини займатися безглуздо, оскільки на зміну молочним усе одно прийдуть зуби постійні. На жаль, таке судження в корені невірне, адже якщо процес руйнування не зупинити вчасно, гнильні бактерії, які знаходяться в ротовій порожнині малюка, стануть розмножуватися, що призведе не тільки до проблем із зубами, але і до зниження імунітету, ризику частих ГРЗ і ГРВІ, фарингітів, ларингітів та навіть до хвороб шлунково-кишкового тракту! Тож як мінімум двічі на рік приводьте малюка на огляд до стоматолога, який має багатий досвід у лікуванні у дітей молочних зубів.Що треба робити батькам, щоб уникнути появу карієсу або запобігти його швидкий розвиток?Дивіться наш відеоблог "Все про дитячу стоматологію від лікаря Ковнацького",де Олег Леонідович Ковнацькийдає відповіді на найбільш поширені запитання батьків про здоров'я дитячих зубів.

Лікування карієсу молочних зубів у дітей

«Карієс молочних зубів зазвичай починається з білої плями, яку батьки часто приймають за звичайний зубний наліт», - пояснює дитячий стоматолог нашої клініки Ішутко Ілона Федорівна  Насправді ж це процес демінералізації, коли з емалі йдуть мінеральні компоненти й, у першу чергу, кальцій. Якщо не вживати ніяких заходів, то на місці плями дуже швидко утворюється каріозна порожнина. При цьому скарги на біль можуть бути відсутніми. Зуб починає боліти тільки тоді, коли процес досягає нерва і виникає ускладнений карієс - пульпіт.

Чим молодше зуб, тим швидше перебіг процесу. Якщо на передніх зубах плями й порожнини можна помітити неозброєним оком (батьки їх часто помічають і самі, наприклад, під час чищення зубів дитини), то карієс бокових зубів помітити складніше, особливо коли він розташовується на контактних поверхнях. Каріозні порожнини можна виявити там тільки при достатньо великому їх розмірі.

Тому не слід чекати появи каріозних порожнин, краще приходити до стоматолога на профогляди, аби виявити карієс на ранніх стадіях і провести мінімально інвазивне, швидке та безболісне для дитини лікування карієсу молочних зубів. Саме тому частота відвідувань дитиною дитячого стоматолога повинна бути не рідше, ніж один раз на три місяці.

Лікування пульпіту молочних зубів у дітей

Зазвичай карієс не викликає больових відчуттів у дитини до моменту, поки процес каріозного руйнування зуба не опуститися до кореня й не виникне ускладнений карієс - пульпіт. Пояснює дитячий стоматолог нашої клініки СлабковськийВадим Вадимович: «Пульпіт - це запалення пульпи або зубного нерва, найчастіше він розвивається як ускладнення непролікованого карієсу. Пульпіт молочних зубів у дітей розвивається швидко і має безболісний перебіг. Викликати зубний біль може дія різних подразників, наприклад, потрапляння їжі в каріозну порожнину. При пульпіті також часто зустрічається сильний спонтанний (часто нічний) біль. Чим раніше виявлено пульпіт молочних зубів, тим простіше і швидше буде його лікування».

Часто трапляється, що батьки приводять дитину до дитячого стоматолога після безсонної ночі та з вираженим зубним болем. У такій ситуації дитині потрібно провести лікування кореневих каналів, видалити запалений нерв, прочистити та запломбувати канали. Знайти підхід та домовитися з дитиною, яка провела безсонну ніч, й у якої болить зуб, вкрай складно, а лікування пульпіту провести необхідно, адже навіть при затиханні гострих проявів запальний процес продовжить поширюватися на кісткову тканину, що оточує молочний зуб, і навіть може пошкодити зачаток постійного зуба.

Але рішення є! Шановні батьки, не чекайте, поки у дитини заболять зуби, вчасно приходите на рекомендовані вашим дитячим стоматологом профогляди та будьте здорові!

Відгуки про дитячу стоматологію Ви можете прочитати тут: ВІДГУКИ

Ціни на послуги дитячої стоматології Ви можете подивитися тут: ЦІНИ

Консультація дитячого стоматолога460 грн.
Консультація дитячого ортодонта460 грн.
Комп'ютерна анестезія290 грн.
Дитяча пломба (без анестезії)730 1 380 грн.
Лікування каналів молочного зуба1 460 - 2 100 грн.
Естетична коронка молочного зуба3 300 грн.

Побачити усі ціни >>