м.Київ, вул.Антоновича 28

Пн-Пт 09:00 - 21:00
Сб,Нд 10:00 - 18:00

Карта проїзду

Лікування молочних зубів

Побачити усі ціни >>

Багато батьків вважають, що лікуванням зубів у дитини займатися безглуздо, оскільки на зміну молочним все одно прийдуть зуби постійні. На жаль, таке судження в корені не вірно, адже якщо процес руйнування не зупинити вчасно, гнильні бактерії, які знаходяться в ротовій порожнині малюка, стануть розмножуватися, що призведе не тільки до проблем із зубами, але і до зниження імунітету, ризику частих ГРЗ і ГРВІ , фарингітів, ларингітів та навіть до хвороб шлунково-кишкового тракту! Так що, як мінімум двічі на рік приводьте малюка на огляд до стоматолога, який має багатий досвід в лікуванні у дітей молочних зубів. У своєму інтерв’ю дитячий стоматолог «Клініки Дубнової «СТОМАТОЛОГіЯ» Олег Леонідович Ковнацький дає відповіді на найбільш поширені запитання батьків про здоров’я дитячих зубів:

  • Навіщо потрібно чистити зуби?
  • Чи потрібно чистити молочні зуби і чому?
  • Коли починати чистити молочні зуби?
  • Коли вперше потрібно показувати дитини стоматолога?
  • Як часто потрібно показувати дитини стоматолога?
  • Навіщо лікувати молочні зуби?
  • Як і де краще підрізати вуздечку язика: в пологовому будинку або у стоматолога?
  • Чи використовуються знеболюючі засоби при лікуванні дітей? Які саме?

Лікування карієсу молочних зубів у дітей

«Карієс молочних зубів зазвичай починається з білої плями, яку батьки часто приймають за звичайний зубний наліт», – пояснює дитячий стоматолог нашої клініки Ішутко І.Ф.   Насправді, це процес демінералізації, коли з емалі йдуть мінеральні компоненти й, в першу чергу, кальцій.

Якщо не вживати ніяких заходів, то на місці плями дуже швидко утворюється каріозна порожнина. При цьому скарги на біль можуть бути відсутніми. Зуб починає боліти тільки тоді, коли процес досягає нерва і виникає ускладнений карієс – пульпіт.

Чим молодше зуб, тим швидше перебіг процесу. Якщо на передніх зубах плями й порожнини можна помітити неозброєним оком (батьки їх часто помічають й самі, наприклад, під час чищення зубів дитини), то карієс бокових зубів помітити складніше, особливо, коли він розташовується на контактних поверхнях. Каріозні порожнини можна виявити там тільки при достатньо великому їх розмірі.»

Тому не слід чекати з’явлення каріозних порожнин, краще приходити до стоматолога на профогляди аби виявити карієс на ранніх стадіях та провести мінімально інвазивне, швидке та безболісне для дитини лікування карієсу молочних зубів.

Саме тому, частота відвідувань дитиною дитячого стоматолога повинна бути не рідше ніж один раз на три місяці.

Лікування пульпіту молочних зубів у дітей

Зазвичай, карієс не викликає больових відчуттів у дитини до моменту, поки процес каріозного руйнування зуба не опуститися до кореня й не виникне ускладнений карієс – пульпіт.

Пояснює дитячий стоматолог нашої клініки Слабковськтй В.В.: «Пульпіт – це запалення пульпи або зубного нерва, найчастіше він розвивається як ускладнення не пролікованого карієсу. Пульпіт молочних зубів у дітей розвивається швидко і має безболісний перебіг.

Викликати зубний біль може дія різних подразників, наприклад, попаданні їжі в каріозну порожнину. При пульпіті також часто зустрічається сильна спонтанна, часто нічна, біль. Чим раніше виявлено пульпіт молочних зубів, тим простіше і швидше буде його лікування.»

Часто трапляється, що батьки приводять дитину до дитячого стоматолога після безсонної ночі та з вираженим зубним болем. У такій ситуації дитині потрібно провести лікування кореневих каналів, видалити запалений нерв, прочистити та запломбувати канали. Знайти підхід та домовитися з дитиною, яка провела безсонну ніч, й у якої болить зуб, вкрай складно, а лікування пульпіту провести необхідно, адже навіть при затихання гострих проявів, запальний процес продовжить поширюватися на оточуючу молочний зуб кісткову тканину, й, навіть, може пошкодити зачаток постійного зуба.

Але рішення є! Шановні батьки, не чекайте, поки у дитини заболять зуби, вчасно приходите на рекомендовані вашим дитячим стоматологом профогляди та будьте здорові!

Відгуки про дитячу стоматологію Ви можете прочитати тут: ВІДГУКИ

Ціни на послуги дитячої стоматології Ви можете подивитися тут: ЦІНИ

Дитяча стоматологія
Консультація дитячого стоматолога250 грн.
Комп'ютерна анестезія210 грн.
Дитяча пломба (без анестезії)430 —740 грн.
Лікування каналів молочного зуба900 - 1 300 грн.
Эстетична коронка молочного зуба2 300 грн.

Побачити усі ціни >>