Слабковський Вадим Вадимович

Лікар - дитячий стоматолог

Лікар дитячий стоматолог. Член Української асоціації профілактичної та дитячої стоматології

У 2010 році з відзнакою закінчив Національний медичний університет імені О.О. Богомольця; занесений у Книгу пошани НМУ імені О.О. Богомольця. Того ж року – переможець Всеукраїнської олімпіади зі стоматології.

2010 – 2012 рр. –  інтернатура по загальній стоматології та магістратура в НМУ імені О.О. Богомольця. В 2012 році захистив магістерську роботу на тему «Застосування матеріалів на основі МТА при одномоментній апексифікації постійних зубів із несформованими коренями».

Із 2010 року почав працювати в якості лаборанта кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань  НМУ імені О.О. Богомольця.

2012 – 2015 рр. – лікар-стоматолог дитячого відділення Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця.

2015 р. – спеціалізація з дитячої стоматології НМАПО імені П.Л. Шупика.

2015 – 2016 рр. –  асистент кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань  НМУ імені О.О. Богомольця.

У вересні 2016 року приєднався до дружної команди дитячого відділення «Клініки Дубнової «Стоматолог і я».

Автор і співавтор 19 публікацій у стоматологічних наукових журналах. Переможець Всеукраїнського етапу Міжнародного конкурсу з художньої реставрації зубів «Ceram·X® Global Case Contest 2014».

Сильні сторони лікаря та коло професійних інтересів: дитяча стоматологія, ендодонтія (лікування каналів), травматичні ураження у дітей.

Має великий досвід успішного лікування травматичних уражень і лікування каналів постійних зубів у дітей із незавершеним формуванням коренів. А ще Вадим Вадимович є одним із тих лікарів, які не цураються найскладніших і так званих безнадійних клінічних випадків та намагається розв’язати їх. Володіє англійською на високому рівні.

Вільний час присвячує дружині, друзям і спільним хобі: сноубординг, вітрильний спорт та гра на музичних інструментах.

Портфоліо робіт

Початкова ситуація: в дитяче відділення клініки із гострим зубним болем звернулась дівчинка Руслана.

Оцінка ситуації: Під час обстеження в нижньому правому премолярі було виявлено глибоку каріозну порожнину (карієс), що була дуже близько до пульпової камери зуба, також зуб гостро реагував на термічні подразники. Було встановлено діагноз: гострий пульпіт зуба 45.

Проведене лікування:

1) Під час надання швидкої допомоги, та із урахуванням гострого зубного болю в анамнезі, було проведено знеболення зуба із застосуванням ком’ютерної анестезії, розкрито запалений нерв, накладено пов’язку із протизапальним препаратом, та заплановане планове лікування кореневих каналів зуба. Після цього зуб більше не турбував дівчину. Тривалість першого візиту склала 30 хвилин.

2) В наступний візит після знеболення та ізоляції зуба було проведено повноцінну обробку кореневого каналу зуба сучасними ротаційними інструментами та іригацію антисептичними розчинами з ультразвуковою активацією. Перед пломбуванням зуба було припасовано головний гутаперчевий штифт.

3) Кореневий канал зуба було запломбовано за сучасною методикою з використанням розігрітої гутаперчі, що дозволила якісно обробити (обтуравати) головний канал зуба та всі його бічні відгалуження.

4) Порожнину зуба було заповнено спеціальним фотополімерним матеріалом, що відповідає фізико-механічним властивостям дентину зуба – «SDR», а емаль зуба відновлена високоестетичним та міцним композитним матеріалом.

5) Після зняття ізоляції було проведено остаточне полірування пломби зуба (реставрації).

Результат: загальна тривалість лікування (за 2 візити) склала близько 2-х годин. Далі, Руслана записалась на планове лікування інших наявних каріозних порожнин (карієсу), які були виявлені в неї під час обстеження, й не збирається більше чекати, доки вони почнуть її турбувати.

Початкова ситуація: до дитячого стоматолога Вадима Вадимовича Слабковського батьки привели хлопчика Максима.

Оцінка ситуації: Під час обстеження стоматологом був виявлений глибокий карієс в постійному першому молярі. Діагностична рентгенографія показала, що каріозна порожнина знаходиться близько до пульпи зуба.

Проведене лікування:

1) Максиму було зроблено комп’ютерне знеболення зуба. Після чого лікар ізолював зубчик від слини за допомогою резинової хустинки – системи кофердам, – яка дозволяє дитячому лікарю-стоматологу провести лікування з більшим комфортом для дитини (дитина не ковтатиме під час лікування різні рідини, які використовує стоматолог), а самому лікареві досягти найкращої адгезії пломби до зубчика, й, таким чином, забезпечити довше функціонування самої пломби.

2) Після повного видалення каріозних тканин було виявлено точкове сполучення з пульпою зуба.

3) Після комплексного аналізу ситуації дитячим стоматологом було вирішено провести консервативне лікування зубчика, без втручання в систему кореневих каналів. Для цього в перший візит порожнину було запломбовано біологічно активним матеріалом Biodentine, що має протизапальну дію та стимулює утворення замісного дентину. 4) Постійне відновлення зуба рекомендовано проводити через місяць. А ось так виглядала лікувальна пломба через 1 місяць. 5) Термотест показав нормальну реакцію вітальної пульпи та відсутність запалення у зубі Максимки. На діагностичній рентгенограмі спостерігається продовження формування коренів, периапікальні зміни відсутні.

6) Таким чином, після знеболення та ізоляції зубчика, дитячий стоматолог зняв лише верхній шар лікувальної пломби, оскільки після остаточного тверднення вона сумісна с фотополімерними матеріалами, та відновив дентин зуба дентинним відтінком естетичного фотополімеру, що замаскував лікувальний шар з Biodentine, а емаль прозорим та естетичним емалевим.

7) Після зняття ізоляції було проведено оклюзійне пришліфовування та полірування пломби/реставрації зуба.

Результат: загальна тривалість лікування (за 2 візити до дитячого стоматолога) склала близько 2-х годин. Після успішного короткого лікування зубного карієсу залишилось лише сфотографуватись в ігровій кімнаті біля ялинки та поділитись радістю з друзями в мережі.

Далі батьки Максима чітко притримуються рекомендованого Вадимом Вадимовичем графіку профілактичних оглядів, адже точно знають, що краще не чекати, поки зубки почнуть турбувати їх сина.

Початкова ситуація: в дитяче відділення Клініки Дубнової батьки привели дівчинку 6-ти років зі скаргами на періодичні болі в нижньому останньому зубі, де стояла стара пломба. Дівчинка мала негативний стоматологічний досвід і боялася показати стоматологу зуб або зробити його фотографію.

Оцінка ситуації: Для попередньої діагностики у клініці була проведена ортопантомографія. На ній були виявлені множинні ураження молочних зубів карієсом і його ускладненнями. Виходячи з великого обсягу необхідного лікування, складності лікувальних маніпуляцій, негативного досвіду стоматологічного лікування у дитини та її небажання співпрацювати, було прийнято рішення провести лікування зубів в медикаментозному сні.

Проведене лікування:

1) Стоматологічне лікування проводилося в умовах медикаментозного сну тривалістю 3 години. За цей час була проведена остаточна діагностика. За її результатами лікування потрібно було провести у 12 зубах, з них 8 з карієсом і 4 з пульпітом (запаленням нерва зуба). Вид молочних зубів до лікування представлений на фото 2, 3 та 4.

2) В нижніх других молочних молярах з некрозом нерва було проведено пломбування кореневих каналів, а зуби відновлені за допомогою естетичних цирконієвих коронок. На фото також видно постійний 6-й зуб, фісури якого з профілактичною метою були покриті спеціальним герметиком (проведена герметизація фісур).

3) В інших двох зубах, де каріозний процес дійшов до нерва, завдяки застосуванню біосумісного матеріалу на основі МТА, вдалося обмежитися втручанням тільки в коронковій частині зуба, і нерви в кореневих каналах залишити живими. Далі, порожнини в цих та інших каріозних зубах були запломбовані фотополімерним естетичним матеріалом. На представлені зуби верхньої щелепи безпосередньо після відновлення та зняття коффердама.

Результат: Через тиждень дівчинка прийшла в клініку на контрольний огляд в доброму настрої та дозволила сфотографувати свої нові зубки. Вид передніх зубів через тиждень представлений на фото.

Цирконієві коронки через тиждень після постановки – фото. Після такого складного та комплексного лікування, батьки дитини отримали дуже детальні рекомендації з гігієни та догляду за зубами дитини в домашніх умовах, а також графік профілактичних відвідувань дитячого стоматолога, якого вони тепер дуже чітко дотримуються, адже значно простіше і дешевше (!) не допустити або полікувати карієс на самому початку.

Сертифікати

Відгуки про лікаря

Наталя

Були на прийомі у Слабковського Вадима Вадимовича.
Дуже задоволені його професіоналізмом і підходом до дитини. Лікування постійних зубів було складне.  Так як постійні зуби були заражені від молочних зубів і росли вже хворими,що могло призвести до випадання їх , і це у 11 років ((. Лікування проведено.  Всім задоволені.  Обслуговування адміністрації теж на відмінно і не зважають як ти “одягнений”.
Буду радити всим, хто потребуватиме лікування.
Дякую велике!